Dom

Gadżety, które umilą Ci picie herbaty

Picie herbaty wielu osobom kojarzy się z relaksem i chwilą czasu dla siebie. Ten gorący (ale czasami również mrożony) napój to idealny kompan zaspanych poranków i spokojnych wieczorów. Rytuał picia naparu można urozmaicić dzięki różnym gadżetom, takimi jak podkładki filcowe, zaparzacze, dzbanuszki czy kubki termiczne.

Podkładki filcowe

Gorące jak i bardzo zimne napoje mogą pozostawiać po sobie ślady na skutek parowania wody. Mokre okręgi na niektórych powierzchniach, np. drewnie, mogą wyrządzić stałe uszkodzenia i zaburzyć estetykę blatu, stołu czy szafki nocnej. Aby tego uniknąć, a zarazem nadać wystrojowi nowego klimatu, idealną dekoracją są podkładki filcowe. Można zakupić je w różnych kształtach i kolorach, a do tego są ekologiczne. Wytwarza się je ze zużytych butelek PET, a ich włókna są trwałe i odporne na zniszczenia i zanieczyszczenia. Podkładki filcowe wycinane są za pomocą lasera, dzięki czemu mogą wyglądać równie dobrze jako liść monstery, głowa misia, świąteczna pisanka i wiele innych. Stawiając na nich swoją ulubioną herbatę, ma się pewność, że ochronią dowolną powierzchnię przed zabrudzeniami i zniszczeniami.

Dzbanki

Prawdziwi smakosze herbat wiedzą jak istotna jest odpowiednia temperatura oraz czas jej parzenia. Oprócz tego często jeden kubek naparu to dla nich zdecydowanie za mało przyjemności. Dzbanki na herbatę umożliwiają zaparzenie dużej jej ilości bez konieczności picia wszystkiego na raz. W przypadku zwykłego kubka, nawet o dużej objętości, herbata może bardzo szybko wystygnąć lub łatwo się wylać. W dzbanku utrzymuje optymalną temperaturę przez długi czas, dzięki czemu można się nią dłużej rozkoszować. Naczynie jest dostępne w przeróżnych wzorach i rozmiarach, wobec czego można wybrać model, który idealnie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej osoby. Doskonale wpasuje się w estetykę wystroju kuchni, salonu, sypialni czy tarasy.

Zaparzacze

Dla tych, których preferują zaparzanie herbaty w kubku, ciekawym urozmaiceniem rytuału może być korzystanie z zaparzaczy. Choć jest to popularne narzędzie w przypadku swojego tradycyjnego wyglądu metalowego pojemniczka z dziurkami, w ostatnim czasie zaczyna nabierać coraz bardziej finezyjnych kształtów. Kreatywność projektantów nie ma granic, dzięki czemu miłośnikami zaparzaczy mogą stać się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Któż nie chciałby napić się z kubka herbaty, na której powierzchni unoszą się piękne kwiaty, główka hipopotama, łapki kota, czy inne urocze, zabawne i zmyślne postaci. Niektórymi z wielu zalet zaparzaczy są:

  • możliwość samodzielnego określenia ilości liści, jakie mają znaleźć się w naparze,
  • brak konieczności unikania wypicia twardych elementów kompozycji herbacianych jak np. trawa cytrynowa,
  • możliwość wielokrotnego ich wykorzystania. Jest to ekologiczna alternatywa dla gotowych torebek z herbatą, które w swojej strukturze często mają plastik.

Wielorazowe kostki lodu

Pozostając przy temacie ekologii, warto wspomnieć o wielorazowych kostkach lodu. Jak wspomniano wcześniej, herbata nie zawsze musi być gorąca. Szczególnie w upalne dni lata nie ma nic lepszego od napicia się słodkiej i orzeźwiającej mrożonej herbaty. Zamiast wykorzystywać plastikowe worki na lód, które po użyciu trzeba będzie wyrzucić, lepiej zaopatrzyć się w produkt, który będzie służyć przez długie lata. Wielorazowe kostki lodu są dostępne w różnych kształtach – tradycyjnego sześcianu, ale także kuli, czaszki, kwiatów i innych. Mogą także mieć dowolny kolor, a nawet świecić! Dzięki temu mogą stać się hitem każdej imprezy i grilla. Po użyciu wystarczy je umyć, dokładnie wytrzeć i ponownie włożyć do zamrażarki.

Dodaj komentarz