Lifestyle,  Moda

Gdzie sprzedać używane ubrania w Internecie?

Zrobiłaś porządek w szafie i okazało się, że wiele rzeczy już nie nosisz? Zastanawiasz się, co z nimi zrobić? Daj im drugie życie! Nie dość, że zrobisz dobry uczynek dla naszej planety, to jeszcze na tym zarobisz. Sprawdź, gdzie w Internecie możesz sprzedać używane ubrania.

Gdzie sprzedać używane ubrania w Internecie?

Wiele osób posiada w swoje szafie rzeczy, których od lat nie nosi. Najprostszym sposobem na ich pozbycie się jest sprzedaż przez Internet. Poniżej znajdziesz miejsca, gdzie możesz sprzedać używane ubrania w Internecie. Dowiesz się również, jak robić to skutecznie.

Allegro

Ciężko jest wyróżnić się wśród miliona produktów na Allegro, ale jest na to jeden sprawdzony sposób. Sprzedaż w zestawach. Wybierz kilka przedmiotów, które będą do siebie pasować i stwórz zestaw — taka opcja jest dostępna w zakładce „Zestawy”. W ten sposób uatrakcyjnisz swoją ofertę, a klient zapłaci za przesyłkę tylko raz. W przypadku zestawów możesz również pomyśleć o rabacie, zamieszczając np. krótką adnotację: „Cena sukienki w zestawie spada -50%!„. Pamiętaj jednak, aby rzeczy w zestawie były spójne, nie mieszaj rozmiarów. Przecież wszystko musi pasować na jedną osobę.

Vinted i Szafa.pl

Te dwa portale sprzedażowe łączą w sobie internetowy second-hand, serwis modowy i forum dla użytkowniczek. Możesz tutaj sprzedawać, wymieniać oraz oddawać ubrania. Wiarygodność użytkowników można sprawdzić dzięki komentarzom od Kupujących. Oba serwisy są darmowe. Vinted weryfikuje wiarygodność sprzedawcy poprzez weryfikację za pomocą przelewu zwracanego na konto. Z kolei Szafa.pl wymaga pełnej weryfikacji danych. W tym celu pobiera opłatę w wysokości 9 zł, którą można wydać na reklamę swojego profilu czy produktów, a w razie oszustwa zwraca pieniądze i ściga nieuczciwego użytkownika. Vinted z kolei wprowadził opcję „Portfel”. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, pieniądze trafiają do „Portfela” i do czasu otrzymania przesyłki przez kupującego są w zawieszeniu na koncie sprzedawcy. Po udanej sprzedaży, mamy dwie opcje: możemy zostawić pieniądze w „Portfelu” i wydać je na zakupy bądź wybrać przelew na konto. W przypadku obu serwisów, warto zadbać o dobre zdjęcia wystawianych rzeczy, najlepiej, aby zostały zrobione na osobie.

Olx i Gumtree

Zaleta obu portali, oprócz tego, że są zupełnie darmowe, jest opcja odbioru osobistego. Wystarczy, że obszar sprzedaży zawęzimy do naszej miejscowości zamieszkania. Jest to tzw. sprzedaż lokalna. Inną jej formą mogą być targi ubrań vinted. Wystarczy obserwować ogłoszenia na lokalnym rynku, które bardzo często zamieszczają lokale gastronomiczne, firmy modowe czy inne przedsiębiorstwa. Takie targi to dobre miejsce do sprzedaży niepotrzebnych rzeczy, ale także do nabycia prawdziwych perełek. To bardzo wygodna i bezpieczna opcja, ponieważ w ten sposób możemy najlepiej zaprezentować swoje przedmioty oraz poznać nabywców.

Facebook i Instagram

Na Facebooku istnieją grupy sprzedażowe, które zrzeszają kupców oraz sprzedawców, często w obrębie danego miasta. Tutaj forma ogłoszenia może być różna — od zdjęć po transmisje na żywo, gdzie sprzedawca prezentuje swoje przedmioty. Drugim sposobem może być prezentacja produktu na Instagramie, w formie zdjęcia lub krótkiego filmu. Należy podać cenę, wady i zalety oraz adres e-mail, na który zainteresowane osoby będą mogły wysyłać zapytania. Jest to bardzo wygodna metoda sprzedaży dla osób posiadających wielu obserwujących. Im większą popularnością cieszymy się na Instagramie, tym łatwiej będzie nam sprzedać niepotrzebne rzeczy.

Keep the Label

Keep the Label to portal dla osób, które lubią dobry design oraz ubrania wysokiej jakości. Można tutaj kupić ubrania z drugiej ręki wyłącznie wyselekcjonowanych marek, takich jak Prada, Chanel, Acne Studios, Celine, Stella McCartney, Versace, Louis Vuitton, Gucci, Balenciaga i wiele innych. W przypadku tego portalu nie musimy martwić się o dobre zdjęcia, czy interesujący opis. Wszystko zrobi za nas Keep the Label, który jest pośrednikiem między sprzedawcą a klientem. Jedyne co musimy wykonać to zgłosić chęć sprzedaży oraz spakować i wysłać nasz produkt.

W przypadku sprzedaży przez Internet w kilku miejscach należy zachować ostrożność. Może zdarzyć się, że kilka osób zakupi nasz produkt w jednym czasie. Takie zdarzenie mogłoby zepsuć naszą opinię.

Dodaj komentarz