Moda

Helena Christensen zaprojektowała bluzy i T-shirty dla HM

Helena Christensen jest jedną z najpopularniejszych modelek lat 90., dziś pracuje przede wszystkim jako dyrektorka kreatywna oraz fotografka. W tym sezonie, była modelka połączyła siły ze szwedzką sieciówką i wykonała serię zdjęć, które zdobią bluzy oraz T-shirty z najnowszej kapsułowej kolekcji HM.

Helena Christensen zaprojektowała bluzy i T-shirty dla HM

Kariera Heleny Christensen rozpoczęła się od zdobycia przez 18-latkę korony Miss Danii. Seria konkursów piękności otworzyła jej drogę do wybiegów w Mediolanie oraz Paryżu. Modelka pracowała dla najlepszych, m.in. Diora oraz Chanel, była jedną z ulubioenic Gianniego Versace. W 1991 roku wystąpiła w teledysku do utworu „Wicked Game” Chrisa Isaaka, co sprawiło, że jej twarz zaczęła być rozpoznawana nie tylko w świecie mody. Aktualnie, Helena Christensen realizuje się jako fotografka – sfotografowała Gigi Hadid dla czeskiego „Vogue’a” i wykonała serię zdjęć, które zdobią projekty z najnowszej, kapsułowej kolekcji H&M.

Wspólny projekt Heleny Christensen i HM to oversize’owe bluzy z kapturem i T-shirty utrzymane w delikatnej kolorystyce beżu i bieli. Była modelka jest także autorką kampanii promującej kolekcję, o której mówi: – Zależało mi, żeby uchwycić w niej ducha nadchodzącej generacji, zachęcić ich do bycia sobą.

Helena Christensen dla H&M
Helena Christensen dla HM

Dodaj komentarz