Moda

Idealna kurtka przejściowa – ponadczasowa ramoneska

Ramoneski nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy o niej słyszał i wie, jak wygląda. Ten fason jest niemal nieśmiertelny. Od lat 60 pozostaje na topie wśród miłośników modnych stylizacji. Pożegnanie zimy oznacza, że czeka nas wybór kurtki na okres przejściowy. Kurtki wiosenne damskie występują w wielu stylach i fasonach. Równie szeroki jest wybór tkanin i materiałów, z których są zrobione. Jeśli jednak zależy Ci na ponadczasowej klasyce, wybór jest prosty – kultowa ramoneska!

Ramoneska na chłodniejsze dni

Klasyczna ramoneska jest kurtką wykonaną ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Do niedawna była ceniona przez miłośników mody głównie ze względu na swoje walory estetyczne. Wielu projektantów postanowiło jednak połączyć styl z komfortem, efektem czego jest ocieplana ramoneska, która świetnie sprawdzi się w chłodne wiosenne poranki.

Choć wiosna jest najbardziej wyczekiwaną porą roku, może nas stale zaskakiwać zmianami temperatur i występowaniem niekorzystnych zjawisk w postaci intensywnych opadów czy silnych wiatrów. Ocieplana ramoneska nie tylko doda charakteru naszej stylizacji, ale zapewni także cieplny komfort i bezpieczeństwo. Wiele modeli ma opcję odpinania ciepłego poszycia, co jest jeszcze większym udogodnieniem.

Kultowa ramoneska w wielu odsłonach

Zdecydowana większość osób kojarzy ramoneskę jako kurtkę wykonaną z czarnej skóry i ozdobioną zamkami, a czasem także dodatkowymi ćwiekami. Tymczasem ramoneska jest kurtką, która występuje w naprawdę wielu odsłonach.

Projektanci zapowiadają królowanie pastelowych odcieni w sezonie wiosennym 2021. Idąc tym tropem, warto zapoznać się z ofertą ramonesek w odcieniach delikatnego błękitu, pistacji czy subtelnego różu. Ramoneska w tych kolorach jest połączeniem najnowszych trendów z modową klasyką, czego efektem są naprawdę zjawiskowe stylizacje.

Oprócz tego, choć tradycyjna ramoneska wykonywana jest ze skóry naturalnej, weganie i przeciwnicy wykorzystywania skóry naturalniej w przemyśle odzieżowym, nie powinni mieć problemu ze znalezieniem na Fasoni.pl modelu wykonanego z materiału syntetycznego. Dodatkowo cena kurtki ze skóry syntetycznej jest zdecydowanie niższa od ceny jej naturalnego odpowiednika.

Dodaj komentarz