Impreza
Uncategorized

Impreza tematyczna — rozrywka nie tylko dla dzieci

Spotkania firmowe, z przyjaciółmi, czy z rozmaitych okazji nie muszą być nudne! Dobrze zaplanowana impreza na pewno pozwoli świetnie bawić się jej uczestnikom i pozostanie w ich pamięci na długo. Do jednych z najbardziej lubianych imprez należą tematyczne, nierzadko z możliwością przebrania się. Choć imprezy te, często kojarzone z zabawami dla dzieci, nie zawsze musi tak być!

Jeżeli interesuje Cię impreza tematyczna dla osób dorosłych, świetnie trafiłeś. W tym poradniku podpowiemy więcej na jej temat. Przeczytaj!

Imprezy tematyczne i podstawowe informacje

Nie od dziś wiadomo, że impreza tematyczna będzie dotyczyła jakiegoś motywu przewodniego. Na takim wydarzeniu, wszelkie elementy, jak dekoracje, menu, muzyka, czy przebrania najlepiej, aby były wpasowane w ów motyw. Dzięki temu dobra zabawa będzie gwarantowana.

Niekiedy samo planowanie imprez tematycznych jest już zabawą samą w sobie. Jeżeli taki event zostanie zorganizowany w pracy, może przełożyć się na polepszenie relacji ze współpracownikami itd.

Impreza dla dorosłych

Impreza tematyczna dla dorosłych — jak wybierać motyw przewodni

Pomysłów, które można wykorzystać na imprezie tematycznej, jest cała masa. Jednak sam wybór odpowiedniego motywu, może paradoksalnie nie być całkowicie prosty i to tylko początek fazy organizacyjnej. Tematykę można wymyślić samemu, lub posilić się na jedną z najpopularniejszych. Najbardziej istotne w tym wszystkim jest to, czy dany pomysł spodoba się współbiesiadnikom.

Trzeba także zawsze mierzyć siły na zamiary i upewnić się, że sami, lub z czyjąś pomocą jesteśmy w stanie zorganizować daną imprezę. Najlepiej przeanalizować wybrany motyw przewodni oraz wyciągnąć za i przeciw. Głównie chodzi o dobór odpowiedniego menu, dekoracji, czy muzyki. Czasami np. finanse nie pozwolą na zrealizowanie niektórych planów.

Poniżej przedstawimy 3 ciekawe pomysły na imprezy tematyczne. Być może, realizacja któregoś z nich przypadnie Ci do gustu!

Pomysł na imprezę tematyczną w stylu retro

Jest to jeden z najpopularniejszych motywów przewodnich. Ponadto pomysł jest na tyle uniwersalny, że z pewnością przypadnie do gustu większości uczestników. Przygotowanie imprezy retro nie jest trudnym zadaniem. Otóż wybór odpowiedniej muzyki, czy dekoracji nie będzie stanowił problemu, a co do menu, można z powodzeniem wprowadzić to, które stosuje się aktualnie.

Jeżeli na event wymagane będą przebrania, one także nie powinny stanowić problemu dla uczestników. Wybór jakiegokolwiek stroju nawiązującego do retro stylu, czy ubiegłego wieku jest stosunkowo prostą czynnością, nie wymagającą dużego wysiłku włożonego w poszukiwania itd.

Impreza w stylu bajkowym

Nawiązując do tytułu tego poradnika — impreza tematyczna nie musi być jedynie dla dzieci! Jednak tworząc ją, można zaczerpnąć nieco z dziecięcego świata i za motyw wybrać bajki. Każdy z nas kiedyś je oglądał, być może niektórzy robią to nawet do dzisiaj. Co za tym idzie, wiele osób chętnie weźmie udział w takim evencie.

Kompozycja menu na imprezę w stylu bajkowym może nawiązywać do wykorzystania słodyczy, czy słodkich napojów. Muzyka, zapożyczona z popularnych kreskówek będzie idealna, a ogólne atrakcje również mogą nawiązywać do bajek. Prawdziwy popis może dać wiele osób, jeżeli w danej imprezie będą uwzględnione przebrania. Wybór ulubionej postaci z kreskówki i wcielenie się w nią zapewne da wiele radości wszystkim uczestnikom.

Pirackie party

Świetny motyw przewodni jeżeli chodzi o imprezę tematyczną dla dorosłych. Imprezy stylizowane na pirackie zawierać mogą wiele atrakcji, jak i innych ciekawych kwestii. Np. karaoke z piosenkami o morzu, czy degustacje pysznych potraw z owoców morza i ryb. Wymienić można jeszcze wiele innych ciekawych atrakcji pirackich imprez. Uczestnicy imprezy także zapewne chętnie wcielą się w rolę piratów z papugą na ramieniu i przepaską na oku!

Maska wenecka

Przebrania i stroje karnawałowe — skąd je wziąć

Myśląc — kostiumy, każdy zapewne kojarzy je z karnawałem. Jest to dobry trop, jednak dlaczego nie zastosować ich na imprezę integracyjną, wieczór panieński, czy inne wydarzenie? Tak się składa, że jest to jak najbardziej, dobry pomysł.

Kostium, czy przebranie i ich przygotowanie zależeć będzie od stopnia zaawansowania. Czasami wykorzystać można nawet stanie ubrania i ewentualnie je przerobić, a niekiedy czynność wiązać się może z zakupem.

Pomijając samodzielne przygotowanie przebrania, co niekiedy może sprawiać trudności, oraz zakup stroju, który będzie wiązał się ze sporym wydatkiem, wspomnieć warto o wypożyczalni. Otóż wypożyczenie kostiumu jest świetnym wyborem, który pozwoli wybierać spośród szerokiej oferty wypożyczalni, jak i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Stroje dla dorosłych — Kraków, Poznań, Warszawa, Gdańsk nie będą stanowiły problemu, gdyż w wielu miastach znajdują się wypożyczalnie, gdzie znaleźć można wspaniałe kostiumy na wiele okazji! W wypożyczalni bez trudu uda się znaleźć stroje począwszy od bardzo prostych rzeczy jak szerokie spodnie, kończąc na bardzo wymyślnych maskach itp.!

Kostium

Co trzeba przygotować na imprezę tematyczną, aby zagwarantować doskonałą zabawę do białego rana

Tematyczna impreza i jej organizacja, wymaga nieco poświęceń. Poniżej podajemy, na czym szczególnie warto skupić uwagę, przygotowując daną imprezę.

  • Miejsce wydarzenia (najlepiej wybrać lokal, który będzie dostosowany do ilości uczestników).
  • Informacje dla gości (warto poinformować uczestników o motywie przewodnim i ewentualnym wymogu przyjścia w przebraniu).
  • Menu (poleca się wybierać jedzenie komponujące się z danym motywem przewodnim — zastosować można jedynie same przekąski, czy drinki, nie muszą to być pełne potrawy).
  • Dekoracje (ponownie należy je dostosować do motywu przewodniego. Co ciekawe, dekoracje, podobnie jak stroje także można wypożyczyć).
  • Muzyka (jeżeli się na nią zdecydujemy, możemy sami wybrać playlistę, bądź zatrudnić DJ-a, który profesjonalnie zajmie się rozkręceniem imprezy).
  • Przebranie (impreza tematyczna najlepiej, aby była połączona z przebraniami. Dzięki temu goście będą mieć dodatkową atrakcję i z pewnością lepsze wspomnienia z wydarzenia).
  • Dodatki, jak gry, zabawy i nie tylko (jeżeli stawiamy na wieczór karaoke, należy zadbać o mikrofon i nagłośnienie. Atrakcje związane z kinem powinny zawierać filmy dla gości, itp.).

To tylko niektóre przykłady, które wiązać się mogą z imprezą tematyczną. Najbardziej w kwestii organizacji liczy się inwencja twórcza i pomysłowość organizatorów!

Podsumowanie

Okazuje się, że przebierana impreza tematyczna nie musi być jedynie dla dzieci, jak i nie musi to być karnawał, czy halloween! Takową mogą zorganizować sobie w każdej chwili osoby dorosłe, chociażby jako alternatywę dla klasycznej imprezy integracyjnej! Podczas realizacji, pamiętaj o ważnych podpowiedziach z poradnika!

Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz