Uroda

Jak często można rozjaśniać włosy?

Często mając naturalnie ciemny odcień włosów marzymy o pięknym blondzie, lub po prostu nieco jaśniejszym odcieniu. Aby uzyskać pożądany efekt należałoby przeprowadzić rozjaśnianie włosów, jednak czy jest to bezpieczne? Jak dokładnie przebiega ten proces? Czy jeden zabieg wystarczy, czy trzeba go cyklicznie powtarzać? Na te i inne pytania odnośnie rozjaśniania włosów znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Na czym polega rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie włosów to proces, w którym farba lub inny produkt chemiczny jest stosowany bezpośrednio na włosach, w celu wybielenia ich odcienia. Proces rozjaśniania polega zatem na usunięciu naturalnego pigmentu włosów, co skutkuje rozjaśnieniem ich koloru. Istnieje kilka sposobów na rozjaśnianie włosów, np. stosowanie farb rozjaśniających, wybielaczy, tonerów lub mieszadeł, które łączą te produkty w różnych proporcjach. Sam proces rozjaśniania może być wykonywany zarówno w salonie fryzjerskim jak i w domowym zaciszu, jednak trzeba mieć na uwadze, że nieprawidłowo przeprowadzone rozjaśnianie może skutkować zniszczeniem włosów, dlatego lepiej jest przeprowadzać je pod okiem profesjonalisty.

Jak często można rozjaśniać włosy?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy jeden zabieg rozjaśniania włosów jest wystarczający i jak często można rozjaśniać włosy? Wiele osób pyta, czy można dwa razy rozjaśniać włosy? Można i więcej, a odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdy profesjonalny fryzjer odpowiedziałby: to zależy. Od czego? Od poziomu rozjaśnienia jaki chcesz osiągnąć i od naturalnego koloru Twoich włosów. Jeśli naszym celem jest uzyskanie wyraźnego efektu rozjaśnienia, prawdopodobnie będzie to wymagało więcej niż jednego zabiegu rozjaśniania. Jednak wielokrotne rozjaśnianie włosów zwiększa ryzyko ich uszkodzenia, a także prowadzi do większej utraty ich naturalnego pigmentu. Należy mieć zatem na uwadze, że wrażliwe, zniszczone i suche włosy mogą nie poradzić sobie z wieloma zabiegami rozjaśniania. W takim przypadku najlepiej jest zatem zminimalizować je do minimum, albo zrezygnować z nich całkowicie.

Jakie odstępy czasowe zachować między zabiegami rozjaśniania?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co ile można rozjaśniać włosy? Jeśli są one w dobrej kondycji, a proces rozjaśniania jest wykonywany profesjonalnie, można rozważyć kolejny zabieg już po około 4-6 tygodniach. Jednak jeśli włosy są już osłabione lub uszkodzone, warto poczekać co najmniej 6-8 tygodni między zabiegami. W przypadku intensywnego rozjaśniania, gdzie koniecznych jest kilka sesji, lepiej pozostawić przynajmniej 2-3 tygodnie przerwy między zabiegami, aby dać czas włosom na regenerację.

Rozjaśnianie włosów w domu

W domowym zaciszu również można przeprowadzić zabieg rozjaśniania, jednak trzeba nieco się do niego przygotować. Jak rozjaśnić włosy rozjaśniaczem, aby nie zrobić im krzywdy? Przede wszystkim zabieg należy wykonywać ostrożnie i korzystać z rozjaśniaczy zgodnie z zaleceniami producenta. Rozjaśniacz powinien zostać odpowiednio przygotowany, zgodnie z instrukcja podaną na opakowaniu. Bardzo ważne jest, aby nie przekraczać czasu rozjaśniania, a po całym zabiegu dokładnie i starannie spłukać włosy.

Jak dbać o rozjaśniane włosy?

Włosy poddane rozjaśnianiu wymagają szczególnej pielęgnacji Oto kilka zasad których warto przestrzegać, aby odpowiednio o nie zadbać:

  1. Używaj produktów przeznaczonych do włosów farbowanych lub poddanych zabiegowi rozjaśniania.
  2. Unikaj stosowania gorącej wody podczas mycia włosów, gdyż może ona działać osłabiająco.
  3. Stosuj produkty termoochronne przed suszeniem włosów lub stylizacją za pomocą gorących narzędzi.
  4. Regularnie nawilżaj włosy, stosując maski, oleje lub sera.
  5. Ogranicz używanie produktów do stylizacji, takich jak lakiery, żele czy pianki.

Więcej o rozjaśnianiu włosów znajdziesz w zaprzyjaźnionym serwisie dla kobiet: https://modome.pl

Dodaj komentarz