Kosmetyki do ciała - jak wybrać?
Uncategorized

Jak dbać o skórę codziennymi nawykami? Podpowiadamy!

Pielęgnacja skóry jest istotna nie tylko w odniesieniu do skóry twarzy, ale również do skóry całego ciała. Sposób dbania o nią uzależniony jest przede wszystkim od typu cery, jednak każdego rodzaju skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, dzięki któremu wygląda zdrowo i na dłużej zachowuje młodość. W jaki sposób dbać o nią na co dzień?

Jakich kosmetyków używać na co dzień?

Podstawowa pielęgnacja skóry to przede wszystkim jej regularne oczyszczanie. Znaczenie tego zabiegu często jest lekceważone. Wiele osób stosuje do mycia produkty, które być może skutecznie oczyszczają, ale jednocześnie intensywnie osuszają naskórek i mogą powodować podrażnienia. Warto pamiętać więc o tym, aby również mydła, żele pod prysznic czy płyny do kąpieli wybierać uważnie, zwracając uwagę na ich skład. Jeśli nie za bardzo znamy się na składnikach, które są dla skóry bezpieczne i korzystne, możemy zaufać konkretnym producentom, zwłaszcza tym zachodnim. Produkty dostępne pod adresem https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/kosmetyki to kosmetyki marek włoskich, niemieckich czy brytyjskich, których formuły spełniają najwyższe oczekiwania konsumentów. Czym się charakteryzują?

Dlaczego warto stosować kosmetyki zagraniczne?

Hurtownia EDG, której ofertę można przejrzeć pod adresem https://b2b.europedg.pl/,sprowadza dla swoich klientów wyłącznie oryginalne kosmetyki, a także środki czystości pochodzące od zachodnich producentów. Wyroby te znane są ze swojej wysokiej jakości, która wynika z/ze:

  • stosowania dobrej jakości składników,
  • stosowania wysokich stężeń składników aktywnych,
  • stosowania nowoczesnych technologii,
  • poddania produktów wielu badaniom i testom. 

Kosmetyki zachodnich marek są w większości przypadków niemal 100% naturalne, często organiczne czy ekologiczne. Dzięki temu działają łagodnie, ale też skutecznie. Bazują na roślinnych składnikach aktywnych o dobrze przebadanym działaniu. Poza tym mają też wiele innych zalet, jak wydajność, ładny zapach czy wygodne opakowanie. Najważniejsze jest jednak to, że oczyszczają skórę, nie naruszając przy tym jej naturalnej warstwy ochronnej lub wręcz wzmacniając ją za sprawą dodatku olejów roślinnych. 

 Jak dbać o skórę codziennymi nawykami? Kosmetyki do ciała, które warto wybrać

Mycie to nie wszystko

Osoby zapracowane często nie znajdują czasu na aplikację balsamu do ciała czy olejku po każdej kąpieli. To w szczególności z myślą o nich producenci tworzą swoje kosmetyki myjące tak, aby jednocześnie pielęgnowały skórę. Jeśli jednak choć raz w tygodniu znajdujemy czas na bardziej troskliwą pielęgnację, powinniśmy mieć w swojej łazience preparaty, które nawilżają, odżywiają, a także zabezpieczają skórę między innymi przed utratą wody. Może to być kremowy balsam do ciała, jedwabisty olejek czy gęstsze masło do ciała. Każdy tego typu produkt zaleca się nakładać na skórę ciała po każdej kąpieli, jednak nawet wcieranie kosmetyku co kilka dni powinno dać oczekiwane rezultaty w postaci zdrowszej, gładszej i jędrniejszej skóry.

Czego unikać w pielęgnacji skóry?

Jeśli nie mamy czasu na bardzo staranną pielęgnację skóry na co dzień, powinniśmy przynajmniej wystrzegać się tego, czego skóra nie lubi. Są to natomiast między innymi:

  • zbyt częste kąpiele, zwłaszcza z zastosowaniem substancji silnie myjących, które przesuszają i osłabiają barierę hydrolipidową skóry,
  • kąpiele w zbyt gorącej wodzie, które również powodują przesuszanie skóry oraz zaburzenia pracy gruczołów łojowych,
  • pomijanie etapu tonizowania w przypadku skóry twarzy.

Warto pamiętać, że pielęgnacja skóry twarzy jest o wiele bardziej wymagająca niż pielęgnacja skóry ciała. O ile tę drugą wystarczy regularnie oczyszczać, złuszczać i nawilżać, tak ta pierwsza wymaga również tonizowania i intensywnego odżywiania. Kolejność pielęgnacji cery to: mycie, tonizowanie, nawilżanie. Nawilżanie skóry twarzy może odbywać się za pomocą zwykłego kremu, ale również za pomocą serum i wielu innych kosmetyków. Takiej pielęgnacji nie wolno zaniedbywać, jeśli chcemy cieszyć się młodą cerą jak najdłużej. Należy mieć też na uwadze, że innych kosmetyków powinna używać osoba ze skórą suchą, innych osoba ze skórą wrażliwą, a jeszcze innych osoba ze skórą trądzikową.

Dodaj komentarz