Uncategorized

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu? Sprawdź!

Z roku na rok keratynowe prostowanie włosów cieszy się coraz większą popularnością, zastępując w dużym stopniu termostylizację przy pomocy prostownicy. Włosy poddane temu zabiegowi wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby efekt mógł się utrzymać.

Kiedy warto zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów?

Codzienne prostowanie włosów bardzo negatywnie na nie wpływa. Jest to szczególnie widoczne w przypadkach, gdy ktoś nie stosuje żadnych kosmetyków ochronnych, które zabezpieczyły by włosy przed wysokimi temperaturami. Wówczas stają się one nadmiernie suche, łamliwe, mają mocno zniszczone końcówki.

Keratynowe prostowanie włosów jest alternatywą takiego stanu rzeczy. Najlepiej jest zastosować je przede wszystkim w celu zrezygnowania z prostownicy. Kobiety posiadające włosy puszące się i trudne do okiełzania, szczególnie powinny zastanowić się nad tym zabiegiem. Keratyna wpływa także na włosy w sposób odbudowujący, regenerując je i przywracając im dawny blask. Zabieg ten może zatem pozytywnie wpłynąć również na włosy mocno zniszczone.

Keratynowe prostowanie włosów – czego wystrzegać się po zabiegu?

Efekt keratynowego prostowania włosów jest w stanie utrzymać się od 3 do nawet 6 miesięcy. Taka rozbieżność czasowa wynika między innymi z tego jakiej jakości keratyna została wykorzystana oraz jak wprawnie został przeprowadzony zabieg. Im wyższa jakość obu tych rzeczy, tym dłuższy efekt.

Zabieg z wykorzystaniem keratyny sprawia, że włosy są nie tylko proste, ale również i dogłębnie odbudowane. Mają gładką powierzchnię, są miłe w dotyku, nawilżone. Nie puszą się i wyraźnie poprawia się ich kondycja, stają się mocniejsze. Efekt ten można jednak zaburzyć stosując niewłaściwą pielęgnację, dlatego już bezpośrednio po zabiegu należy dostosować się do kilku prostych zasad.

Po zabiegu przez 2-3 doby nie powinno się myć włosów. Keratyna musi mieć bowiem czas na to, aby odpowiedniego wniknąć w strukturę włosa. W gruncie rzeczy nie powinny mieć one żadnego kontaktu z wodą i wilgocią. Należy zatem zrezygnować również z wizyty w saunie czy na basenie. To samo tyczy się warunków panujących na zewnątrz, warto unikać wychodzenia w trakcie deszczu lub bezpośrednio po nim. Jeśli włosy w jakiś sposób będą się zaginać w nocy podczas spania, wówczas rano trzeba wyprostować je przy pomocy prostownicy, aby utrwalić efekt. Do czasu pierwszego mycia najlepiej ich również nie spinać i w żaden sposób nie wiązać, pozostawić luźne.

Do dwóch tygodniu po zabiegu nie powinno się również malować włosów czy też ich rozjaśniać. W takiej sytuacji łuska włosa otwiera się bowiem na nowo i ostatecznie efekt może ulec znacznemu osłabnięciu.

Po upłynięciu kilkudziesięciu początkowych godzin, pielęgnacja staje się już dużo prostsza. Przede wszystkim należy ograniczać wypłukiwanie keratyny z włosów i dodatkową ją do nich dostarczać. Jak można to robić?

Jak systematycznie dostarczać keratynę do włosów?

W trakcie mycia włosów keratyna powoli się wypłukuje. Jest to zupełnie naturalna kolej rzeczy, której nie można w żaden sposób zatrzymać. By zatem efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej, fryzjerzy zalecają dostarczanie keratyny do włosów za pomocą kosmetyków dostępnych na rynku.

Obecnie szampony, odżywki czy też maski są wzbogacane o ten składnik, a niektóre kosmetyki są specjalnie dedykowane włosom poddanym temu zabiegowi. Godne uwagi w tym wypadku są między innymi kosmetyki Joico . To profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów różnego typu, zawierające w swoim składzie silnie odbudowującą keratynę. Każda kolejna dawka keratyny wchodzi w miejsce tej, która została wcześniej wypłukana. Dlatego rozsądne jest stosowanie pełnych zestawów z dodatkiem keratyny. Mowa tutaj o szamponach i uzupełniających odżywkach czy też maskach. Im więcej tego składnika będzie dostarczane włosom, tym dłużej będą one proste.

Jakie składniki powodują wypłukiwanie się keratyny? Oczywiście woda w pewnym stopniu ją wypłukuje sama. Jednak największy wpływ na taki stan rzeczy mają: alkohol, detergenty oraz sztuczne silikony. Dlatego do codziennej pielęgnacji najlepiej jest wybierać kosmetyki o naturalnych składach, wzbogaconych dodatkowo o olejki. Prosty skład gwarantuje subtelną pielęgnację, a olejki nabłyszczają, wygładzają i dodatkowo wzmacniają strukturę włosa.

Interesującym urządzeniem umożliwiającym uzupełnianie włosów w keratynę, jest również prostownica Joico Styler. Posiada ona specjalny zbiornik na płyn keratynowy. Wysoka temperatura prostownicy zmienia owy płyn w parę, a płytki prostownicy, które są wyposażone w dziurki, uwalniają niezbędne substancje do włosów. Pielęgnacja ta jest prosta i praktyczna, ponieważ można ją wykonać podczas codziennego ich prostowania.

Keratynowe prostowanie włosów dziś jest zabiegiem dość powszechnym. Ze względu na swoje skuteczne działanie wybiera go wiele kobiet, które pragną cieszyć się silnymi, prostymi i odżywionymi włosami.

Dodaj komentarz