Moda

Jak dobrać kolczyki koła do twarzy?

Kolczyki koła od dawna gościły w garderobie kobiet na całym świecie. Swoją największą popularność święciły w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, kiedy panowała moda na krzykliwe i bardzo wyraziste kreacje, stąd tego typu biżuteria stanowiła doskonałe ich uzupełnienie. Choć w latach 90-tych uważano, że są kiczowate i tandetne to obecnie od kilku lat na nowo wracają do łask głównie za sprawą celebrytek, które wprost uwielbiają kolczyki srebrne koła. Jak dobrać kolczyki koła do twarzy tak, aby idealnie z nią harmonizowały?

Kolczyki srebrne koła idealne na każdą okazję

Kolczyki o owalnym kształcie są doskonałym dodatkiem niemal do każdej kreacji. Doskonale będą nadawały się do noszenia na co dzień, na randkę i wyjście do klubu czy też podkreślą elegancję ubioru na spotkania biznesowe lub wyjście do teatru w sukni koktajlowej. Kolczyki srebrne koła dostępne są w wielu kształtach i modelach — od idealnych kół, poprzez owalne i lekko wydłużone, aż po finezyjne figury geometryczne. Możemy wybierać te o średnicy kilkunastu centymetrów, które od razu będą rzucały się w oczy i zachwycały swoim wyglądem, lub kolczyki małe, które subtelnie podkreślą prostotę i elegancję naszego stroju. Dodatkowo możemy sięgnąć po kolczyki srebrne koła całkowicie gładkie, ozdobione kamieniami lub o frezowanej powierzchni, które w niezwykły sposób załamują światło. Oferty sklepów dają nam tyle możliwości, że naprawdę mamy w czym wybierać i przebierać, aby poczuć się ze sobą dobrze i wyjątkowo.

Kolczyki srebrne koła – które będą idealne do kształtu naszej twarzy?

Pamiętajmy, że kolczyki srebrne koła powinny być dobierane stosownie do naszej aparycji. Tego rodzaju biżuteria z jednej strony pozwoli nam ukryć mankamenty naszej urody, z drugiej może podkreślić jej niedoskonałości. Dlatego też, zanim sięgniemy po określone modele,  przypatrzmy się swojej twarzy w lustrze i dowiedźmy się, jakie są najważniejsze zasady ich doboru.

Owalny kształt twarzy

Kolczyki srebrne koła najlepiej współgrają u z urodą, którą cechują regularne i wyraziste rysy oraz owalny kształt twarzy. To właśnie te panie mają szerokie pole do popisu, ponieważ mogą przebierać w rozmaitych kształtach i rozmiarach kolczyków bez obawy, że uwydatnią swoje niedoskonałości. A zatem w zależności od sytuacji, w której srebrne kolczyki koła będą przez nie noszone, mogą sięgnąć zarówno po modele o bardzo dużej kilkucentymetrowej średnicy doskonałe na wyjście do klubu i pasujące do krzykliwych stylizacji, jak i po te drobne, których zadaniem będzie subtelnie podkreślać ich owal twarzy.

Okrągły kształt twarzy

Wprost przeciwnie kolczyki srebrne koła będą działały w połączeniu z okrągłym kształtem twarzy. Jednak miłośniczki tego rodzaju biżuterii nie muszą całkowicie z niej rezygnować pod warunkiem, że przyłażą większą uwagę przy jej wyborze. Dla pań o okrągłej buzi idealne będą modele zawierające geometryczne kształty, a zatem trójkąty, kwadraty, romby czy sześciokąty oraz inne abstrakcyjne figury. Będą one nie tylko prezentowały się niezwykle wyjątkowo i przyciągną uwagę, ale i pozwolą złagodzić owal twarzy. Najlepiej wybierać srebrne kolczyki koła o mocno wydłużonym kształcie, które sprawią, że pełna buzia optycznie będzie wyglądała szczuplej.

Kwadratowy kształt twarzy

Panie, które narzekają na swoją nieco kwadratową szczękę, zdecydowanie powinny wybrać kolczyki srebrne koła w kształcie spłaszczonej elipsy, które pozwolą nadać miękkości twarzy i złagodzić jej rysy. Warto postawić na biżuterię, która odznacza się łagodną zaokrągloną i nieco wydłużoną liną. Zdecydowanie też lepiej sięgnąć po modle o kilkunastocentymetrowej średnicy i te średniej wielkości, które będą widoczne na pierwszy rzut oka, dzięki czemu doskonale spełnią swoje zadanie w tuszowanie mankamentów twarzy. W przypadku małych i delikatnych kolczyków kół efekt ten będzie bardzo trudny do uzyskania.

Trójkątny kształt twarzy

Z kolei kolczyki srebrne koła o delikatnej fakturze i małych rozmiarach sprawdzą się wprost idealnie dla pań o trójkątnym kształcie twarzy. Szpiczasty wąski podbródek i szersza nasada czaszki sprawiają, że taka twarz wydaje się dłuższa i węższa. Na pomoc jednak przychodzą kolczyki srebrne koła, które pozwolą optyczne skrócić twarz oraz będą wspaniale zwracały na siebie uwagę. Kobiety z tego typu urodą absolutnie powinny zrezygnować z modeli dużych i kanciastych.

Kolczyki srebrne koła to biżuteria ponadczasowa i idealna na każdą okazję mniej lub bardziej formalną. Odpowiednie dobrane do kształtu twarzy pozwolą skutecznie ukryć nasze kompleksy, podkreślając to, co w nas najpiękniejsze. Dzięki bogatej ofercie sklepów jubilerskich nie musimy rezygnować z kolczyków kół, które na ponów cieszą się ogromną popularnością, a nam pozwalają czuć się pięknie.

Partnerem artykułu jest:

Kolczyki koła od dawna gościły w garderobie kobiet na całym świecie. Swoją największą popularność święciły w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, kiedy panowała moda na krzykliwe i bardzo wyraziste kreacje, stąd tego typu biżuteria stanowiła doskonałe ich uzupełnienie. Choć w latach 90-tych uważano, że są kiczowate i tandetne to obecnie od kilku lat na nowo wracają do łask głównie za sprawą celebrytek, które wprost uwielbiają kolczyki srebrne koła. Jak dobrać kolczyki koła do twarzy tak, aby idealnie z nią harmonizowały?

Dodaj komentarz