Uncategorized

Jak dobrać torebkę do swojego stylu?

Torebka stanowi nieodłączny atrybut każdej kobiety. Bez niej ciężko mieć przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria. W zależności od swoich upodobań można kupić torebki prezentujące różny styl i parametry. W damskiej garderobie zazwyczaj znajduje się kilka ich modeli, które są dobierane do danej okoliczności. O czym warto pamiętać, wybierając torebkę? Głównie nowymi trendami, ale także istotne jest to, aby torebka była odpowiednio dobrana do danego stroju.

Elegancka torebka, czyli jak się prezentować w niecodziennej odsłonie?

Różnego rodzaju uroczystości rodzinne lub imprezy służbowe zobowiązują do ubrania odpowiedniego stroju (zgodnie z daną okolicznością), który ma podkreślać wzniosłość wydarzenia. W takim ujęciu ważne jest ubranie, ale także i dodatki, które często są bardzo istotne. Aktualne trendy pokazują, iż eleganckie torebki mogą występować np. w postaci kuferka, który jest pozbawiony paska na ramię, klasycznej kopertówki bez żadnych uchwytów lub małej torebki z paskiem w postaci łańcuszka. Torebki, które wybieramy do eleganckich stylizacji, są raczej niewielkich rozmiarów. Do szykownej sukienki nijak ma się duża, luźno zarzucona torba na ramię. Chociaż w modzie często przełamujemy konwenanse, bawiąc się stylami, w eleganckim looku warto zachować spójność i harmonię. W takim ujęciu torba nie ma być pakowna, a jedynie stanowić wizerunkowe dopełnienie. Torebki damskie znajdziesz w sklepie Armodo.pl.

W małych, eleganckich torebkach mieści się tylko kilka niezbędnych rzeczy, które panie chcą mieć przy sobie. To naprawdę osobiste przedmioty, jak chociażby telefon, kluczyki lub lusterko. Jeśli sukienka jest bardzo strojna, niech torebka cechuje się minimalizmem swojej formy. W przypadku, gdy sukienka ma skromny krój, można pokusić się o torebkę, która będzie równoważyć całość. Może być wyposażona w błyszczące elementy ozdobne, jak cekiny, kamienie, ćwieki lub łańcuszek. Może być to też torebka w błyszczących odcieniach złota lub srebra. Eleganckie torebki, których fason i wzór przywodzą na myśl blichtr i luksus są odpowiednie do imprezowych czy bankietowych stylizacji, gdzie można się wyróżnić szykiem. Na co dzień raczej wybieramy nieformalne modele torebek.

Codzienność i styl – torebka w wersji nieformalnej

Codzienność daje nam możliwość bycia sobą. W czasie wolnym możemy wyglądać dokładnie tak, jak chcemy i lubimy. Znika wówczas dress code czy powinność tego, co wypada, a co nie. Ta wolność jest także widoczna w modzie. Ważne jest poczucie, że jesteśmy ubrani zgodnie ze swoim stylem i potrzebami. Kobiety w czasie wolnym najczęściej wybierają torebki, które są odpowiednie do danych potrzeb. Mogą być to luźno zarzucane przez ramię torby w postaci worków, które zdają się nie mieć dna i pomieszczą wszystko. Takie torby pozbawione są przegródek i dają swobodę organizacji. Ład i porządek to jednak pojęcie względne. Jeśli panie potrafią odnaleźć wszystko we własnej torebce i znaleźć to, co akurat jest potrzebne, to nadrzędna właściwość. Nikt inny nie musi mieć „klucza” do damskiej torebki. 

Aktualne trendy wskazują na powrót zasady – torebka dobrana do butów. Chcąc iść w myśl tego kanonu, należałoby zwracać uwagę na spójność kolorów i wzorów tych dwóch elementów. Nikt jednak nie nazywa tego niepodważalną regułą, dlatego panie nielubiące zamykać się w sztywnych ramach mogą kierować się własnym gustem, jeśli chodzi o wybór torebki w modzie casualowej. Ciekawym rozwiązaniem są torebki w postaci nerki, które z jednej strony pełnią funkcję praktyczną, z drugiej zaś niezwykle ozdabiają. Dodają wizerunkowi ciekawego akcentu i podkreślają niezależną naturę kobiety. Skórzane nerki to bardzo wygodna akcesoria podczas codziennych spacerów i innych form aktywności. 

Ważne jest także, aby nie czuć zobowiązania, iż trzeba ślepo podążać za trendami. Można samemu kształtować swój własny styl, który odzwierciedla naszą osobowość i zapewnia nam samorealizację we wielu sferach życia. Wówczas czujemy swobodę, która bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie i zadowolenie.

Dzięki uprzejmości Armodo, możemy dostarczyć Ci ten wartościowy materiał, który mam nadzieję, że przypadł Ci do gustu.

Dodaj komentarz