Zdrowie

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

Zapewne wiele osób borykało się w swoim życiu z nadmiernym wypadaniem włosów. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji związanych z wyglądem, ponieważ włosy są atutem każdego z nas. Co prawda, naturalnym zjawiskiem jest to, że wypada ich od pięćdziesięciu do stu dziennie – jednak, gdy nasze włosy wypadają w zdecydowanie większej ilości, niż zazwyczaj, niema w tym nic dziwnego, że zaczynamy się martwić. Dlatego warto dowiedzieć się, co jest tego przyczyną oraz w jaki sposób sobie z tym poradzić.

Specjalista od włosów potrzebny od zaraz

Wiele osób w dzisiejszych czasach narzeka na nadmierne wypadanie włosów. Jest to szczególnie przykrym doświadczeniem dla wielu kobiet, które uwielbiają swoje włosy. Gdy więcej kosmków zostanie na szczotce – nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli jednak gubimy je praktycznie wszędzie, a często nawet wyciągamy je garściami podczas codziennych czynności – wpadamy w panikę i zastanawiamy się, co może być tego powodem. Choroby tarczycy, przewlekły stres, dieta uboga w witaminy, a nawet nieodpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy – przyczyn tak naprawdę może być wiele. Jednak każda z nich może doprowadzić do tego, że włosy z czasem staną się suche i łamliwe.

Ważne jest przede wszystkim to, aby nie próbować niczego na własną rękę. Jeśli nie wiemy, co może powodować u nas wypadanie włosów, nasze eksperymenty mogą tylko pogorszyć sprawę. Dlatego najlepiej będzie, jeśli udamy się do odpowiedniego w tej dziedzinie specjalisty, który oceni stan skóry głowy i wskaże odpowiedni kierunek kuracji, mowa o specjaliście typu Trycholog. Warszawa, jest miastem, które posiada wiele wyspecjalizowanych gabinetów i specjalistów, którzy pomogą nam w walce z wypadaniem włosów. Zbada skórę głowy, a potem dobierze odpowiednie dla nas leczenie, które zahamuje wypadanie włosów oraz pobudzi cebulki do wzrostu nowych kosmków.

Wypadanie włosów – leczenie u trychologa

Trycholog z Warszawy jest specjalistą, do którego należy udać się np. z problemem wypadania włosów. Lepiej z tym nie zwlekać – nie chcemy przecież, aby nasze nadmierne wypadanie włosów skończyło się całkowitym wyłysieniem. Wykwalifikowany specjalista przeprowadzi szczegółowe badanie skóry głowy. Dzięki temu będzie mógł ocenić, czy nasze wypadanie włosów związanie jest z problemami skórnymi, czy ma ono inne podłoże. Wtedy na podstawie badania będzie mógł przepisać nam odpowiednie preparaty, które pomogą w leczeniu.

Jeśli w trakcie badania okaże się, że nasze problemy z wypadaniem włosów wiążą się z łojotokowym zapaleniem skóry, łuszczycą, łupieżem czy atopowym zapaleniem skóry – będziemy musieli zmienić swoją dotychczasową pielęgnację. Przy wrażliwej skórze głowy ważne są przede wszystkim regularne, ale delikatne peelingi, które nie podrażniają, ale dokładnie oczyszczają z łuszczącego się naskórka, sebum i innych zanieczyszczeń. Przy tego typu problemach skórnych głowy, ważne jest również dobranie odpowiedniego szamponu, najlepiej bez mocnych detergentów, które mogłyby tylko zaostrzyć problem.

Dodaj komentarz