Kids

Jak powinna wyglądać wyprawka dla noworodka?

Przyjście dziecka na świat to wielkie wydarzenie w życiu przyszłych rodziców. Nowy, mały członek rodziny staje się oczkiem w głowie i głównym obiektem życia rodziców przez następne kilkanaście lat. Najważniejsze i kluczowe w dalszym życiu dziecka będą jego pierwsze miesiące życia, ponieważ to one definiują dalszy jego rozwój oraz utrzymanie dobrego zdrowia. Młodzi rodzice powinni zatem dobrze przygotować się na przyjście na świat maluszka i skompletować wyprawkę z okazji narodzin dziecka. Wbrew pozorom zajęcie to może być dosyć przyjemne i relaksujące!

  1. Niezbędne przed porodem
  2. Akcesoria przydatne podczas spaceru czy podróży
  3. Kosmetyki dla najmłodszych
  4. A co z przewijaniem?
  5. Produkty do spania
  6. Akcesoria przydatne podczas karmienia piersią
  7. Ubranka dla niemowlaka

Warto zatem przyjrzeć się bliżej przygotowaniom związanym z narodzinami dziecka i dowiedzieć się jak powinna wyglądać kompletna wyprawka. Na samym wstępie warto dodać również, że bezpieczeństwo dziecka jest niezwykle ważne, dlatego wszystkie przedstawione poniżej produkty mają mu je zapewnić.

Niezbędne przed porodem

Pierwszym etapem na jaki muszą przygotować się rodzice jest poród, czyli narodziny dziecka. Podczas planowania ciąży mama może zaopatrzyć się w dodatkowe gadżety takie jak kalendarz rozwoju, który będzie kontrolował czy dziecko rozwija się prawidłowo. Do szpitala mama powinna mieć spakowaną awaryjną torbę, która zawiera takie przedmioty jak piżama, bielizna, wygodne ubrania, bielizna do karmienia i inne przedmioty, które mają zapewnić komfort przyszłej mamie. Wyjście ze szpitala wiąże się z nastąpieniem drugiego etapu, czyli podróży dziecka do domu. Wyprawka dla noworodkato bardzo ważny element, dlatego nie można w żadnym wypadku jej pomijać!

Akcesoria przydatne podczas spaceru czy podróży

Przetransportowanie dziecka ze szpitala do domu powinno odbywać się w warunkach szczególnych – zapewniających bezpieczeństwo. Kompletowanie wyprawki powinno właśnie rozpocząć się od zakupu odpowiedniego fotelika, wózka oraz czegoś czym niemowlaka można przykryć – kocyk, kołderka, narzutka.

Kosmetyki dla najmłodszych

W tym wypadku z pewnością przydadzą się kremy i oliwki nawilżające, ochronne, kosmetyki do mycia oraz przeciw odparzeniom. Najważniejsze jest dokładne czytanie składu produktów i wybranie tych, które nie będą szkodziły maluszkowi.

A co z przewijaniem?

Przewijanie dziecka to naturalna czynność jaką wykonują rodzicę. Podczas jej wykonywania sprawdzają się pieluszki jednorazowe, przewijak oraz kosmetyki nawilżające miejsca intymne, które mają zapobiegać zacieraniu skóry dziecka.

Produkty do spania

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to również urządzenie mu miejsca do spania i zabawy. Wiadome jest, że maleństwo musi mieć swoje własne odpowiednie łóżko, które podczas ruchliwych nocy nie pozwoli mu upaść. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie łóżeczko ze szczebelkami, wygodny, amortyzujący materac oraz odpowiednie pościel, która utrzyma temperaturę. Warto zainwestować również w monitor oddechu, który w razie wypadku zaalarmuje rodziców o ewentualnych komplikacjach.

Akcesoria przydatne podczas karmienia piersią

Kompletowanie wyprawki nie może obyć się bez produktów dla mam karmiących piersią. Na rynku istnieje wiele produktów, które mają to ułatwić – laktatory, butelki do karmienia, biustonosze do karmienia i wkładki laktacyjne.

Ubranka dla niemowlaka

Ubranka dla dziecka to chyba pierwsze co na myśl nam przychodzi, gdy kompletujemy wyprawkę. Najważniejsze jest, aby kupując ubrania zwracać uwagę na materiał ich wykonania, aby nie podrażniał skóry dziecka (najlepsza jest zdecydowanie bawełna). W zależności od pory roku urodzenia dziecka kupujemy albo ubranka cieplejsze (kurteczki, body z długim rękawem) lub nieco mniej (spodenki, spódniczki, krótkie body).

Dodaj komentarz