Dom,  Kids

Jak prać pluszowe zabawki?

Każde dziecko posiada wiele zabawek, jednak wśród nich najczęściej wybierane są te pluszowe. Często nasze pociechy przywiązują się nich i zabierają je ze sobą wszędzie. Mają one duży kontakt z zabrudzeniami, które następnie przez przytulanie, mają kontakt ze skórą i twarzą dziecka. Jak prać pluszowe zabawki? Wyjaśniamy w naszym artykule!

Dlaczego warto prać pluszowe zabawki?

Skóra dzieci jest wymagająca i wrażliwa. Intensywniej reaguje na kontakt z różnymi alergenami i drażniącymi substancjami. Ze względu na to, otoczenie dzieci powinno być w miarę możliwości wolne od tego, co mogłoby wywołać niepożądane reakcje organizmu.

Dzieci mają przy sobie pluszaki zawsze i wszędzie. Podczas spania, zabawy w domu, na ogrodzie czy w komunikacji miejskiej. Niestety takie zabawki z wielką łatwością zbierają wszelkie zabrudzenia z wielu powierzchni. Najczęściej są to roztocza kurzu domowego – pajęczaki, których nie zobaczymy gołym okiem. Znajdują się wszędzie tam, gdzie mają dostęp do pożywienia – ludzkiego naskórka. Dlatego pluszaki są świetnym miejscem do ich występowania. Jednak nie tylko roztocza, ale również bakterie i grzyby mogą znaleźć się na tego typu zabawkach. Powodem może być zabrudzenie pluszaka jedzeniem lub innymi produktami.

Dostanie się do układu pokarmowego lub sam kontakt skóry dziecka z takimi substancjami czy alergenami może powodować pokrzywkę, kaszel, duszności, katar, podrażnienie skóry, które są objawami reakcji alergicznej organizmu.

Aby pozbyć się zagrożenia dla naszego dziecka, wystarczy pozbyć się całego zabrudzenia i wyprać pluszaki w odpowiednim proszku do prania. Zobacz jaki proszek do prania warto wybrać: https://mr-ziggi.pl/jaki-proszek-do-prania-wybrac/.

Jak prać pluszowe zabawki? – na co zwrócić uwagę

Zaczynając od podstawowej rzeczy musimy zwrócić uwagę na to co znajduje się na metce danego pluszaka. Na niej widnieje informacja o tym, czy można je prać w pralce lub czy jest to wykluczone. Ważna jest temperatura prania oraz sposób ich suszenia – jeśli nie zachowamy wymagań producenta, pluszaki mogą nie zachować miękkości oraz kształtu.

Jak prawidłowo prać pluszaki?

Do prania należy wybrać delikatny i bezpieczny proszek dla wrażliwej skóry dzieci. Dobrej jakości proszek do prania powinien być hipoalergiczny, który nie podrażni skóry dziecka oraz nie wywoła reakcji alergicznych. Poza tym będzie w stanie zdezynfekować pluszaki z głębszych zanieczyszczeń, których nie widzimy gołym okiem. Hipoalergiczne proszki do prania Mr. ZIGGI są świetnym rozwiązaniem dla rodziców chcących zadbać o otoczenie swoich dzieci.

Wystarczy ustawić program pralki na pranie ręczne lub delikatne pranie oraz na 30-40 stopni- aby zabawki nie straciły swojej miękkości i kształtu. Następnie używamy proszku do prania Mr. ZIGGI, który dezynfekuje w niskich temperaturach.

Zwracając uwagę na metkę – możemy wysuszyć je w suszarce bębnowej albo powiesić je na zwykłej suszarce. Takie pranie należy postawić w przewiewnym miejscu, tak aby pluszaki na pewno wyschły. Jeśli zostaną wilgotne w środku, może dojść do zgnicia ich wypełnienia i ponownego kontaktu dziecka z grzybami oraz bakteriami.

Jak prać zabawki pluszowe – podsumowanie

Dzieci poznają świat przez dotyk. Szczególnie upodobały sobie pluszowe zabawki, które są miłe w dotyku i stwarzają poczucie bezpieczeństwa. Pluszaki są wiernymi przyjaciółmi małych pociech, dlatego są zabierane wszędzie. Mają one kontakt z wieloma rzeczami i substancjami, które mogą wywołać u dzieci reakcję alergiczną objawiającą się katarem, kaszlem a nawet dusznościami. Ze względu na dużą ekspozycję na zabrudzenia i ich absorpcję do materiału, dbanie o ich czystość i świeżość jest konieczna dla bezpieczeństwa dzieci. Najlepiej wybrać hipoalergiczny proszek do prania Mr.ZIGGI, który jest delikatny i nie podrażnia skóry oraz skutecznie dezynfekuje pranie w niskiej temperaturze.

Dodaj komentarz