Uroda

Jak prawidłowo myć włosy? Najważniejsze wskazówki

Mycie włosów to bardzo prozaiczna czynność. Wymaga ona jednak sporej uwagi, jeżeli chcesz mieć je zdrowe. Wtedy powinieneś pamiętać o paru podstawowych zasadach. Przestrzeganie ich może sprawić, że będziesz miał o wiele bujniejszą i bardziej lśniącą fryzurę. Przedstawiamy Ci najważniejsze wskazówki dotyczące prawidłowego mycia włosów. Sprawdź je koniecznie już teraz.

Jak często trzeba myć włosy?

Aby dowiedzieć się, jak często należy myć włosy, trzeba wziąć pod uwagę parę ważnych czynników. Typ skóry głowy, stan skóry głowy, rodzaj włosów czy bieżący stan włosów – to kluczowe kwestie w ich codziennej pielęgnacji. Trzeba wybrać taki szampon i odżywkę, które pasują do Twojego rodzaju włosów. Wtedy efekt może być najbardziej widoczny.

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy codzienne ich mycie jest zdrowym zabiegiem. Otóż regularne wykonywanie tej czynności każdego dnia może przyczynić się do osłabienia skóry głowy oraz samych włosów. Skóra musi wydzielać choć odrobinę łoju po to, by zabezpieczać się przed czynnikami zewnętrznymi. Niektórzy sądzą, że ich włosy z natury bardzo się przetłuszczają, dlatego myją je codziennie. A kolejność jest odwrotna. Przez codzienne mycie włosów zbyt często się one przetłuszczają.

Dlaczego nie warto myć codziennie włosów?

Szampon to środek myjący, który przy nadmiernym używaniu może wypłukać barierę lipidową, co w efekcie przesusza skórę głowy. Duża produkcja sebum to reakcja obronna na przesuszenie. Pamiętaj, że skóra głowy i włosy mają na siebie wzajemny wpływ. Ich zdrowie wynika z siebie nawzajem. Dlatego warto dbać o nie kompleksowo. Istnieje także często zależność między codziennym myciem a wypadaniem włosów. Dlatego nie warto tego robić każdego dnia. Gdy myjesz włosy zdecydowanie rzadziej, możesz zatrzymać ich wypadanie. Podstawą jest tu stosowanie wzmacniających i odżywczych szamponów. Polecamy Ci zwłaszcza kosmetyki do pielęgnacji włosów marki Milk Shake

Gdy nie ma potrzeby codziennego mycia włosów, pojawia się kolejne pytanie: czy mycie włosów raz w tygodniu będzie wystarczającym rozwiązaniem? Wydaje się, że to za rzadko. Jednak czy słusznie? Naszym zdaniem warto zdecydować się na mycie włosów raz w tygodniu. To najzdrowsze rozwiązanie. W tym celu warto zaopatrzyć się w suchy szampon. Używanie go od czasu do czasu sprawi, że włosy będą wyglądały o wiele świeżej. Trzeba też częściej je związywać, by dawały wrażenie świeższych. W przeciągu paru tygodni powinno być widać rezultat. Włosy zaczną zdecydowanie dłużej zachowywać swoją świeżość.

Najlepsze metody mycia włosów

Bardzo znaną metodą mycia włosów jest OMO. Skrót można rozwinąć jako odżywianie, mycie i odżywianie. Ta metoda zakłada takie mycie, które jest poprzedzone nałożeniem na końcówki odżywki. To może ochronić włosy przed negatywnym wpływem substancji myjących zawartych w szamponie. W następnym kroku myje się skórę głowy oraz ponownie nakłada odżywkę. Fani stosowania metody OMO twierdzą, że ten sposób doskonale nawilża włosy.

Następny sposób to metoda kubeczkowa. Pod ciekawie brzmiącą nazwą kryje prosty sposób na mycie włosów cienkich i delikatnych. Polega on na rozcieńczaniu szamponu wodą. Metoda ta pozwala zużyć o wiele mniejszą ilość szamponu, a przy tym chroni włosy i skórę przed jego bezpośrednim wpływem na skórę. Warto wiedzieć, że mniej skoncentrowany kosmetyk ma łagodniejsze działanie. Nie ma potrzeby silnego wcierania go, aby uzyskać efekt spienienia. Metoda kubeczkowa to bardzo dobre rozwiązanie dla wrażliwej skóry.

Mamy nadzieję, że już dokładnie wiesz, co warto robić, a czego trzeba unikać przy prawidłowym myciu włosów. Wierzymy, że łatwo wdrożysz w życie nasze wskazówki.

Dodaj komentarz