Uncategorized

Jak prawidłowo zmywać makijaż ? Jakie produkty do demakijażu wybrać?

Olejek, mleczko, balsam, płyn micelarny – trudno nadążyć za ciągle rosnącą ofertą produktów do demakijażu, które istnieją w branży kosmetycznej. Przy tak wielu możliwościach trudno zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze. Poznaj mechanizmy, dzięki którym te środki skutecznie oczyszczają skórę. Sprawdź, jakich produktów do demakijażu najlepiej używać i jak przy ich pomocy zmywać makijaż. 

Podział produktów do demakijażu

Według współczesnych kosmetologów,  produkty do demakijażu najlepiej jest podzielić na kategorie według zawartych w nich środków powierzchniowo czynnych lub klasy składników oczyszczających skórę. Najbezpieczniejsze są te, które nie zawierają środków powierzchniowo czynnych, czyli olejki i balsamy do mycia. Nieco mniej godne polecenia są te, o niskiej zawartości środków powierzchniowo czynnych, czyli mleczka oczyszczające i woda micelarna. Najmniej godne polecenia są tradycyjne produkty zmywające na bazie środków powierzchniowo czynnych, które rozpoznasz po tym, że się pienią w trakcie użycia.

Jak działają olejki do demakijażu

Olejki do demakijażu zawierają olejową bazę, którą uzyskuje się z różnych surowców, takich jak awokado, pestki malin i winogron, a nawet z rokitnika. Działają poprzez rozpuszczanie makijażu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, jednocześnie odżywiając skórę. Olej emulguje z wodą, delikatnie rozcieńczając i rozpuszczając wszystkie rodzaje makijażu, zanieczyszczenia, a nawet filtry przeciwsłoneczne. Środki do demakijażu na bazie oleju mogą dobrze usuwać nawet uporczywy makijaż, taki jak wodoodporny tusz do rzęs.

W jaki sposób balsamy oczyszczają skórę z makijażu

Balsamy mają zazwyczaj nieco gęstszą konsystencję i wygodnie usuwa się przy ich pomocy makijaż i zanieczyszczenia ze skóry. Przekształcają się po nałożeniu na skórę, zamieniając się w kremową pianę.

Nowsze formuły olejków i balsamów mogą różnić się od tych bardziej tradycyjnych sposobem, w jaki odczuwa się ich działanie na skórze. Olejki i balsamy oczyszczające, które rozpuszczają się w kontakcie z wodą, pozostawiają skórę miękką i nawilżoną. Bardziej tradycyjne formuły nie emulgują ani nie rozpuszczają się w kontakcie z wodą. Pozostawiają one skórę w stanie, który może nie być przyjemny dla pań, które wcześniej stosowały tradycyjne pieniące się środki oczyszczające.

Czym się kierować przy wyborze produktów do demakijażu

Jeśli chcesz wybrać środek do zmywania najlepiej pasujący do rodzaju Twojej skóry, kieruj się poniższymi zasadami:

Skóra tłusta: Płyn micelarny, olejek oczyszczający

Skóra normalna: Wszystkie rodzaje, w zależności od wrażenia po użyciu każdego z nich

Skóra sucha: Balsam oczyszczający, mleczko oczyszczające, olejek oczyszczający

Skóra wrażliwa: Mleczko oczyszczające, balsam oczyszczający.

Oczywiście trzeba pamiętać o pielęgnacji twarzy po oczyszczaniu. Najlepiej sprawdzi się serum peptydowe, które pozostawia skórę nawilżoną i jędrną.

Dodaj komentarz