Moda

Jak się ubrać na sesję zdjęciową

Jak się ubrać na sesję zdjęciową to nadrzędne pytanie jakie zdaje sobie każda osoba przed sesją zdjęciową. Wszystko zależy od tego co to ma być za sesja, gdzie ma się odbywać, jakie rodzaju mają to być zdjęcia itp.

Jak się ubrać na sesję zdjęciową to nadrzędne pytanie jakie zdaje sobie każda osoba przed sesją zdjęciową. Wszystko zależy od tego co to ma być za sesja, gdzie ma się odbywać, jakie rodzaju mają to być zdjęcia itp.

Nie ważne jakiego rodzaju sesja to będzie – najważniejsze, aby prezentować się dobrze w stroju jaki mamy na sobie. Jeśli będziesz czuła się superkomfortowo, to na pewno zdjęcia wyjdą lepsze. Jeśli czułbyś się skrępowany to na zdjęciach będzie to wszystko widać.

Jak ubrać się na sesję zdjęciową

Najważniejsze to ubierz się wygodnie. Ubranie powinno być komfortowe, nie powinno krępować ruchów, uwierać. Sesja zdjęciowa często odbywa się w ruchu, z dziećmi za którymi biegamy, podnosimy je, dlatego też warto ubrać się na sesję zdjęciową tak, by się poczuć swobodnie, ale zarazem wyglądać stylowo. Do takiej stylizacji warto wybrać stroje, które podkreślą Twoją urodę, a zakryją niedoskonałości czy to co chcesz ukryć.

Ubranie dobieramy do rodzaju sesji zdjęciowej. Sesja portretowa, czy stylizowana w studiu kieruje się innymi prawami niż chociażby sesja rodzinna, ciążowa czy ślubna. Do sesji zdjęciowej plenerowej, rodzinnej ubrania powinny być bardziej przygaszone, stonowane lub na bazę kolorów wybrać jeans. Efektownie wybrać kolory szarości, brązy, beżowe czy zielone, niebieskie. Warto na sesjach omijać neonowe kolory. Można pomyśleć jednak, aby do stonowanego outfitu ubrać jeden detal lub dodatek w bardziej wyraźnym kolorze jak np. czerwony, musztardowy, łososiowy, wtedy przykuwa on uwagę na zdjęciu. Kobiety mogą na sesję wybrać sukienkę, zwiewne, długie spódnice. Bardzo ładne efekty dają takie materiały sukienki przez, które przenika słońce. Na sesje zdjęciowe możesz także wykorzystać dodatki takie jak biżuteria, kapelusze, szale czy jakieś rekwizyty, które fajnie sprawdzą się w otwartej przestrzeni, na sesjach rodzinnych.

Kilka wskazówek jaki strój wybrać do sesji zdjęciowych

Najważniejsza to wygoda, ale o tym wspomnieliśmy już w poprzednim akapicie. Do zdjęć wykorzystajcie kilka waszych ulubionych ubrań, w których czujecie się jak milion dolarów. Jeśli dobrze będziecie się w nich czuć, to i zdjęcie wyjdzie lepsze.

Pamiętaj również o makijażu do sesji zdjęciowej – Jak go najlepiej wykonać przeczytasz tutaj: https://pedzlove.pl/blog/makijaz-do-sesji-zdjeciowej-b31.html

Aby fotografia była piękna, naturalna i w odpowiednim stylu, trzeba dobrać strój, który będzie współgrał z tematem sesji oraz miejscem, w którym te sesje będą robione. Pamiętaj, że na sesję rodzinną nie musicie się stroić w suknię balową czy garnitur, a wyciągnąć z garderoby strój, w którym możecie poczuć się komfortowo wśród dzieci i wyglądać odpowiednio do okazji i miejsca.

Unikaj wzorów na ubraniach. Ich przesyt odciąga uwagę od sedna zdjęć, czyli osób na nim. Warto zrezygnować także napisów na ubraniach czy wyrazistych, neonowych kolorów. Na zdjęciach najważniejsza jest relacja między osobami, przesłanie, które ma płynąć z fotografii, dlatego jeśli chodzi o wskazówki w doborze stroju, to warto kierować się maksymą „im mniej tym lepiej”. Wyjątkiem jest sesja ciążowa/brzuszkowa gdzie można użyć inspiracji i pokusić się o t-shirt z imieniem dziecka, płcią. Wtedy masz do tego prawo.

Na sesji zdjęciowej najlepiej sprawdzą się neutralne, jednolite i stonowane kolory. Zdjęcie takie wygląda spójnie, ma swój styl i staje się ponadczasowe. Do sesji w plenerze, szczególnie jesiennych, zimowych warto skupić się na kolorach ziemi, możemy ubrać grube ciepłe swetry, które bardzo ładnie wyglądają na zdjęciach i grają z aurą na zewnątrz.

Jak dopasować do siebie ubrania członków rodziny?

Ciuchy najkorzystniej dopasować do pozostałych członków rodziny. Uwaga! Nie należy ubierać się tak samo. Istnieją dwa rodzaje aranżacji ubraniowej. Pierwsza z nich – familijna. Rodzice ubierają się w stonowane, przygaszone kolory, a dziecko/dzieci staramy się ubrać w ciuch z bardzo wyraźnym akcentem kolorystycznym jak np. neonowa kurtka, bluza, czerwone buty itp.

Drugim sposobem na zgranie się ubraniowe na zdjęciach jest wybranie sobie, jako całej rodzinie, jednego koloru, który będzie akcentem. Wtedy każdy członek rodziny może ubrać jakiś dodatek, fatałaszek w tym kolorze. Jeśli posiadasz piękne nogi i chcesz je podkreślić załóż np musztardowe spodnie, mąż może się pokusić o sweter w podobnym odcieniu a dziecko np czapeczkę z daszkiem. Jeśli chcesz podkreślić jakieś inne walory to warto tą część ubrania wybrać na akcent kolorystyczny. Dodatki dla męża to mogą być np kapelusz, szal w takim samym kolorze, buty. Podstawą każdej z tych metod jest baza, która ma być neutralna, stonowana, w odcieniach ziemi.

Dodaj komentarz