Uroda

Jak skutecznie wyprostować włosy, by efekt utrzymał się nawet przez 60 dni?

Gładkie, lśniące i pełne połysku włosy… Chyba każda z nas choć raz marzyła, by dokładnie takie mieć. A co byś powiedziała, gdybyśmy zdradzili Ci, że możesz cieszyć się gładkimi jak tafla lustra włosami nawet przez 60 dni, bez konieczności codziennego i czasochłonnego prostowania? Brzmi wspaniale, prawda? I co najważniejsze, jest to możliwe dzięki keratynowemu prostowaniu.

Pewnie myślisz sobie, że wszystko fajnie, ale ten zabieg w salonach fryzjerskich nie należy do najtańszych. To prawda, ale teraz, dzięki profesjonalnym preparatom do domowego użytku, możesz samodzielnie wykonać zabieg keratynowego prostowania w domu! Jak to zrobić i jakich produktów użyć? Przeczytaj artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów Twoje pasma przez długi czas pozostaną gładkie i błyszczące. Zabieg polega na wprasowaniu keratyny we włosy, dzięki czemu stają się one nie tylko wygładzone, ale również ekstremalnie odżywione. Keratyna, która jest zawarta w składzie kosmetyków, jest podstawowym budulcem włosów, niezbędnym, by pozostawały one w dobrej kondycji. Podczas zabiegu ubytki naturalnej keratyny zostają uzupełnione, a włosy nadbudowane, stąd poprawa wyglądu i kondycji kosmyków.

Dla kogo jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie może być wykonane właściwie na każdym rodzaju włosów. Również przesuszone, zniszczone czy farbowane pasma mogą być poddane zabiegowi. Jeśli jednak Twoje kosmyki są cienkie, mocno zniszczone koloryzacją czy dekoloryzacją i kruszą się w palcach, przed zabiegiem zadbaj przede wszystkim o ich intensywną regenerację. Do tego celu świetnie sprawdzą się wszelkie ampułki i kuracje odbudowujące do włosów. Jeśli masz farbowane włosy, to pamiętaj, by odczekać minimum dwa tygodnie i dopiero po upływie tego czasu przeprowadzić prostowanie.

Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne?

Sam zabieg keratynowego prostowania włosów nie ma negatywnych skutków dla ich wyglądu i kondycji. Jeśli jesteś zwolenniczką codziennego prostowania włosów, to warto pomyśleć o zabiegu, ponieważ częsta stylizacja prostownicą dużo bardziej niszczy Twoje pasma i sprawia, że stają się one przesuszone. A sama wiesz, że efekt nie zawsze utrzymuje się tak długo, jakbyś tego chciała. Warto oczywiście zadbać o dobrej jakości keratynę, której użyjesz do prostowania oraz dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną przez producenta i przestrzegać jego zaleceń w trakcie zabiegu.

Keratynowe prostowanie włosów w 4 krokach

Wiesz już, czym jest keratynowe prostowanie i pewnie jesteś ciekawa, jak możesz przeprowadzić ten zabieg w domu. Wystarczą zaledwie cztery kroki, by cieszyć się gładkimi jak tafla wody włosami:

  • Przygotuj wszelkie niezbędne akcesoria: prostownicę, rękawiczki, maseczki ochronne (szczególnie przy zestawach keratynowych zawierający formaldehyd).
  • Umyj włosy specjalnym szamponem oczyszczającym, który dokładnie zmyje z nich wszystkie zanieczyszczenia czy resztki kosmetyków do stylizacji i pielęgnacji włosów.
  • Dokładnie pokryj włosy keratyną. Warto w tym celu podzielić pasma na kilka sekcji.
  • Ustaw prostownicę na odpowiednią temperaturę i pasemko po pasemku przeciągaj między płytkami urządzenia.

Prawda, że proste? Jeśli wykonujesz ten zabieg w domu po raz pierwszy albo masz długie lub gęste włosy, najlepiej poproś o pomoc drugą osobę.

Co po prostowaniu włosów?

Przez 48 godzin po zabiegu powinnaś zachować szczególną ostrożność i przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim włosy będą podatne na zagięcia, dlatego najlepiej puść je luźno, nie związuj i nie podpinaj. Powstrzymaj się również od mycia włosów. Na to przyjdzie czas po upływie 2-3 dni.

Jeśli chcesz, by efekt keratynowego prostowania włosów utrzymał się na Twoich pasmach jak najdłużej, zaopatrz się w profesjonalne kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów po keratynowym prostowaniu. Mają one specjalny skład, który przedłuża rezultaty zabiegu i odpowiednio dba o kosmyki. Zazwyczaj takie produkty zawierają w swoim składzie keratynę, która uzupełnia na bieżąco ewentualne ubytki we włosach.

Najlepsze keratyny do prostowania włosów.

Obecnie na rynku znajdziesz wiele różnych produktów, do keratynowego prostowania włosów. Mają różne właściwości i są z różnych półek cenowych. Niektóre z nich to wyłącznie keratyna, a inne sprzedawane są w kompletnych zestawach wraz z szamponem i odżywką do pielęgnacji włosów.

Jak więc wśród tylu produktów znaleźć te najlepsze? Spokojnie – wybraliśmy, naszym zdaniem, 5 najlepszych, topowych produktów, które zapewnią Ci świetne efekty.

  • CocoChoco ORYGINAL, keratyna do zabiegu prostowania włosów.
  • Inoar Moroccan Keratin, termoaktywna kuracja keratynowa do prostowania włosów.
  • Encanto, zestaw do keratynowego prostowania włosów.
  • KATIVA, zestaw do keratynowego prostowania włosów w domu.
  • Alfaparf Lisse Design, zestaw do keratynowego prostowania włosów.

Wszystkie najlepsze produkty, zarówno keratyny do włosów, jak i specjalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji kosmyków po keratynowym prostowaniu, znajdziesz w drogerii Gobli.

Dlatego, jeśli chcesz cieszyć się pięknymi, gładkimi i lśniącymi włosami każdego dnia, bez spędzania codziennie wielu minut w łazience, koniecznie jak najszybciej wypróbuj zabieg keratynowego prostowania włosów. Jesteśmy pewni, że jego rezultaty tak Cię zachwycą, że nie będziesz już chciała wracać do codziennego stylizowania włosów za pomocą prostownicy.

Dodaj komentarz