Uroda

Jak skutecznie zapobiegać starzeniu się skóry?

Nie wiesz, jak zadbać o swoją skórę, aby naprawdę wspomóc ją w zachowaniu młodego wyglądu? W dzisiejszych czasach można do woli wybierać wśród różnych produktów o deklarowanym przez producenta działaniu anti-anging, warto jednak do większości z nich z podchodzić z rezerwą. Liczy się skład takich kosmetyków, a nie atrakcyjne opakowanie. Sprawdź nasze podpowiedzi i dokonuj przemyślanych wyborów, dzięki którym skutecznie opóźnisz starzenie się Twojej skóry!

Czy istnieją cudowne kosmetyki przeciwstarzeniowe?

Warto rozsądnie podejść na problemu starzenia się skóry i nie oczekiwać spektakularnych rezultatów po kupieniu nowego kremu anti-aging. Rzeczywiście możesz spodziewać się wyrazistego efektu odmłodzenia i opóźnić procesy, które wiążą się z powstawaniem zmarszczek, utratą jędrności i widocznymi oznakami zmęczenia, ale wymaga to systematycznego stosowania odpowiednich produktów podczas codziennej pielęgnacji twarzy, dekoltu i ciała. Drogeryjne „cudowne” produkty nie są aż tak skuteczne, jak sugerują to producenci.

Jeśli chcesz wyglądać młodziej, wcale nie musisz inwestować w drogeryjne kosmetyki, w których znajduje się wiele różnych substancji. O ile niektóre ze składników rzeczywiście sprzyjają uzyskaniu efektu odmłodzenia, to inne często podrażniają skórę, co powoduje jej przesuszenie, które zdecydowanie nie służy odmładzaniu. Zanim kupisz jakiś kosmetyk, sprawdź, do jakiego typu cery jest przeznaczony i przeczytaj, jaki jest jego skład. Bardzo możliwe, że znajdziesz w nim substancje nieprzyjazne osobom z wrażliwą skórą. Pamiętaj o tym, że z wiekiem skóra staje się wrażliwsza i bardziej skłonna do podrażnień i przesuszenia.

Dlaczego warto wybrać naturalne kosmetyki?

Preparaty do pielęgnacji skóry bazujące na naturalnych substancjach zdecydowanie rzadziej powodują podrażnienia. Nie ma w nich szkodliwych silikonów, parabenów i parafiny. Najlepiej będzie, jeśli samodzielnie przygotujesz sobie krem, tonik, hydrolat, maseczkę i inne kosmetyki, ponieważ będziesz mieć kontrolę nad ich składem. Co ważne, takie kosmetyki mają proste formuły, a ich przygotowanie nie jest skomplikowane. Jeśli zechcesz wzmocnić ich działanie przeciwstarzeniowe, dodając do nich retinol, witaminę E, roślinny kolagen czy koenzym Q10, będziesz w pełni kontrolować ilość tych dodatków. Warto skorzystać z gotowych i sprawdzonych receptur DIY! Pamiętaj też o tym, że niektóre naturalne substancje, np. oleje, można stosować na twarz i ciało bez żadnych dodatków. 

beautiful woman with hair wrapped in a towel looking herself in a mirror at home.

Olej arganowy – Twój must-have!

Podstawą antystarzeniowej pielęgnacji skóry jest dogłębne nawilżanie. Należy też zapobiegać utracie wody z głębszych warstw skóry, do czego świetnie nadają się oleje. Tylko odpowiednio nawilżona skóra może zostać ujędrniona i zregenerowana. Wśród olejów zasługujących tu na szczególne wyróżnienie znajduje się olej arganowy. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie produkty dostępne na rynku są równie wartościowe. Godny polecenia jest olej arganowy dostępny na stronie https://ecospa.pl/olej-arganowy-ze-swiezych-orzechow. Można stosować go bezpośrednio na skórę lub dodać do serum bądź kremu. Przydaje się on także do pielęgnacji włosów. Olej ten działa zbawiennie na suchą i dojrzałą skórę. Zapobiega powstawaniu zmarszczek i wygładza te, które już się pojawiły. Ma działanie przeciwzapalne i chroni skórę przed szkodliwym, przyspieszającym starzenie się skóry, promieniowaniem UV.

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry może być naprawdę skuteczna. Wykorzystaj nasze podpowiedzi, a nie będziesz długo czekać na pierwsze efekty!

Dodaj komentarz