Uncategorized

Jak wybrać myjkę ultradźwiękową dla gabinetu kosmetycznego?

W gabinetach kosmetycznych szczególny nacisk kładzie się na zachowanie czystości i higieniczności używanego sprzętu. Aby jeszcze lepiej i łatwiej o niego zadbać, warto skorzystać z tego, co oferuje myjka ultradźwiękowa. Dzięki niej czyszczenie zawsze będzie dokładne, a tym samym umożliwi jeszcze lepsze zadbanie o pacjenta lub klienta.

Jaka powinna być moc myjki?


Absolutnie najważniejszym parametrem wskazującym na jakość i właściwości myjki będzie jej moc. Bardzo wysoka moc może wiązać się z dużo wyższą ceną sprzętu, jednakże mając to na uwadze, nie należy kierować się w stronę myjek o wyjątkowo niskiej mocy, które to z kolei nie umożliwią skutecznego czyszczenia i mogą nie poradzić sobie z prawidłową dezynfekcją sprzętów.

Optymalny zakres mocy dla myjki ultradźwiękowej wynosi 50-70 W i właśnie w tej wartości należy celować. Myjki działające jeszcze silniej mogą okazać się potrzebne do czyszczenia narzędzi używanych przy wykonywaniu poważniejszych i bardziej skomplikowanych zabiegów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?


Drugi istotny parametr tyczy się częstotliwości fal ultradźwiękowych. W zależności od tego, jaka będzie częstotliwość tych fal, zmianie może ulec sposób działania sprzętu i dokładność przeprowadzanego czyszczenia. Ogólnie rzecz biorąc większość myjek występujących na rynku chwali się jednak dobrą częstotliwością, która zazwyczaj wynosi od 25 do 130 kHZ (wszystkie wartości występujące w tym przedziale można uznać za prawidłowe).

Ostatnim czynnikiem wyboru będzie temperatura uzyskiwana wewnątrz urządzenia. Wbrew pozorom nie musi być ona wcale jakoś niesamowicie wysoka. Do bezpiecznego i skutecznego mycia wystarczy zastosować temperaturę 60 stopni C.

Jaki płyn zastosować z myjką?


Najlepsza nawet myjka ultradźwiękowa nie zadziałałaby jednak w sposób poprawny, gdyby nie dołączony do niej płyn. Musi to być specjalistyczny preparat, przeznaczony do używania go przy czyszczeniu ultradźwiękowym. Najczęściej ma on formę koncentratu.

Płyn odgrywa dwie role jednocześnie, bo umożliwia przenoszenie generowanych fal ultradźwiękowych, a ponadto jest niczym innym jak po prostu głównym środkiem myjącym. Wiele myjek ultradźwiękowych można kupić od razu w zestawach z dopasowanymi do nich preparatami.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z Beauty System

Dodaj komentarz