Lifestyle,  Moda,  Uroda

Jak wyglądać na starszą? Poznaj triki, które dodadzą Ci lat

Skończyłaś 18 lat, ale z racji młodego wyglądu, nikt nie traktuje Cię poważnie? A może masz kilkanaście lat i chcesz po prostu wyglądać jak starsze koleżanki? Jest na to kilka trików. Sprawdź, jak wyglądać na starszą!

Jak wyglądać na starszą? Poznaj triki, które dodadzą Ci lat

Poniżej znajdziesz triki, które dodadzą Ci powagi i sprawią, że będziesz czuła się zdecydowanie dojrzalej!

Jak wyglądać na starszą? Zadbaj o odpowiednią postawę.

Przestań garbić się i kulić. To sprawia, że wyglądasz jak zagubiona, mała dziewczynka, a to z pewnością nie dodaje Ci lat. Wyprostuj się, głowę unieś lekko do góry, opuść luźno ramiona i nie spinaj ich. Jeśli siedzisz, zakładaj jedną nogę na drugą. Taka postaw doda Ci pewności siebie i sprawi, że będzie wyglądać dojrzalej.

Jak wyglądać na starszą? Zacznij zachowywać się odpowiednio.

Wyklucz ze swojego zachowania dziecinne elementy, takie jak płacz bez powodu, obrażanie się na wszystkich wokoło oraz śmianie się w niestosownych sytuacjach. Staraj się zachowywać adekwatnie do sytuacji. Jeśli chcesz wyglądać na starszą, zrezygnuj również z używek. Palenie oraz nadmierne spożywanie alkoholu świadczy o niedojrzałości.

Jak wyglądać na starszą? Pomaoże Ci w tym oadpowiedni makijaż

Jeśli twoja twarzy wygląda dziecinnie, to makijaż najlepiej pomoże Ci to ukryć. Pamiętaj jednak, że nie chodzi tu wyłącznie o czerwoną szminkę. Przede wszystkim dobierz podkład oraz róż do policzków, które pasują do Twojej karnacji. Wyreguluj również brwi, a jeśli są jasne, możesz przyciemnić je za pomocą maskary lub henny. Nie zapomnij o rzęsach! Dokładnie wytuszowane dodadzą ci powagi. Żeby wyglądać na starszą, możesz także nieco przyciemnić powieki, lecz staraj się nie przesadzić.

W zrobieniu odpowiedniego makijażu z pewnością przydatne okażą się odpowiednie pędzle i pędzelki do makijażu, które znajdziesz na Trena.pl

Jak wyglądać na starszą? Zadbaj o manicure.

Możesz malować paznokcie na wszystkie kolory, jakie masz ochotę. Ogranicz jedynie ilość dodatków, którymi je ozdabiasz. Brylanciki, brokat i serduszka na paznokcie oddaj młodszej siostrze.

Jak wyglądać na starszą? Zmień fryzurę.

Przede wszystkim schowaj na dno szuflady plastikowe spinki i gumki we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli kochasz kucyki i warkoczyki, możesz w nich chodzić, ale tylko po domu. Postarzają na pewno eleganckie, ładne upięcia, np. koczki. Panuje również opinia, że kobiety w ciemnych włosach wyglądają dojrzalej, ale jeśli jest Ci źle w takim kolorze, pozostań przy swoim, odpowiednia fryzura powinna wystarczyć.

Jak wyglądać na starszą? Zmień styl ubierania.

Przede wszystkim stonuj kolory. Unikaj również wzorów, takich jak kwiatki, motylki czy jednorożce, które bezwzględnie kojarzą się z dzieciństwem. Od czasu do czasu postaw na elegancję. Nie obawiaj się! Nie musi to być od razu garsonka. Jeśli na co dzień chodzisz w trampkach i obszernych T-shirtach, załóż czasem szpilki i klasyczną sukienkę. Jeśli źle się czujesz na obcasach, możesz wybrać buty na platformie lub koturnie. Jeśli chcesz wyglądać na starszą, to zapomnij również o wygodnych plecakach czy szalonych torebkach przewieszanych przez tułów, tzw. listonoszkach. Powagi dodadzą Ci większe torebki w stylu shopper bag oraz małe, eleganckie kopertówki.

Jeśli teraz Twoim problemem jest zbyt młody wygląd, to pomyśl, że za kilkanaście, czy też kilkadziesiąt lat stanie się to Twoim atutem. A Twoje rówieśniczki, które nie mają takiego szczęścia, zaczną się wtedy zastanawiać nad operacją plastyczną i wstrzyknięciem botoksu.

Dodaj komentarz