Moda

Jak wypada rozmiarówka HM?

Zakłada się, że rozmiary podawane przez producentów odzieży, powinny ułatwiać zakupy, nawet bez przymierzania ubrań. Niestety niektóre sieciówki mają z tym ostatnio problem, a różnice nie są wcale drobne. Okazuje się, że jednego dnia możesz być szczupłą kobietą, a drugiego musisz kupować ubrania w dziale plus size. Zobacz, jak faktycznie wypada rozmiarówka HM.

Problemy z rozmiarówką w HM

Na to, że rozmiarówka marki HM jest mocno zaniżona, narzekają ostatnio klienci z całego świata. Szwedzka sieciówka postanowiła wreszcie zrobić z tym porządek, narazie zaczynając od Wielkie Brytanii. Jest to wynikiem pisemnej skargi brytyjskiej studentki, która w liście do H&M poskarżyła się, że mając rozmiar 12/14 (40/42) nie może się zmieścić w spodnie rozmiaru 14 (42). Na portalach społecznościowych posypały się natychmiast komentarze z pretensjami innych klientek, które również nie zmieściły się w swój nominalny rozmiar.

Najwyraźniej HM wziął sobie do serca skargi klientek, gdyż będzie zmieniać oznaczenia rozmiarów ubrań w swoich sklepach, narazie zacznie od Wielkiej Brytanii. Zostaną one dopasowane do standardowej brytyjskiej numeracji. Oznacza to, że dotychczasowy rozmiar 12 w sklepach H&M w Wielkiej Brytanii zostanie oznaczany zgodnie z brytyjskim standardem i będzie rozmiarem 10. Dzięki temu klientki unikną problemów z dobieraniem rozmiarów i nie będzie im się wydawać, że są tęższe niż w rzeczywistości.

Rozmiarówka H&M w Polsce

Mamy nadzieję, ze polska rozmiarówka HM wypada prawidłowo. Do tej pory nie spotkaliśmy się ze skargami polskich klientek. Zobacz, jak według marki przedstawia się rozmiarówka umieszczona na internetowej stronie szwedzkiej sieciówki.

Znalezione obrazy dla zapytania rozmiarowka h&m

Dodaj komentarz