Uroda

Jak wyposażyć stanowisko pracy stylistki rzęs?

Odpowiednio wyposażone stanowiska pracy stylistki to wizytówka salonu, ale przede wszystkim miejsce, od którego wygody i komfortu zależą wrażenia klientki.

O co warto zadbać aranżując stanowisko do stylizacji rzęs?

Na początku warto przede wszystkim zadbać o wygodne łóżko do stylizacji. Chodzi tutaj nie tylko o komfort samej klientki (choć on oczywiście także jest bardzo ważny), lecz także o odpowiedni dostęp dla stylistki, która w zależności od potrzeb powinna mieć możliwość uniesienia głowy klientki czy zmiany wysokości samego łóżka.

Istotne jest także odpowiednio dopasowane krzesełko dla stylistki. Pamiętaj, że spędzi ona na nim kilka-kilkanaście godzin dziennie. Dobrze, aby miało ono regulację wysokości, które pomoże odciążyć kręgosłup.

Wpływ na komfort pracy stylistki będzie miała z pewnością także lampa oświetleniowa. Powinna ona mieć opcję regulacji jasności światła tak, by stylistka mogła jak najlepiej oświetlić obszar swojej pracy. Ważne, aby światło nie raziło także klientki w oczy.  Biorąc pod uwagę komfort klientki, warto wyposażyć fotel dodatkowo w poduszkę pod szyję oraz kocyk lub delikatną kołderkę.

Klientki często zasypiają w trakcie zabiegu, warto zadbać więc o to, aby nie zmarzły. Dodatkowym plusem będzie z pewnością także obecność oczyszczacza powietrza lub nawilżacza, które minimalizują nieprzyjemny zapach kleju, a jednocześnie pozwalają zapewnić idealne temperaturą i wilgotność, które to parametry mają wpływ na jakość samej aplikacji. 

Zadbaj o profesjonalne akcesoria i preparaty pomocnicze

Akcesoria do przedłużania rzęs to nie mniej ważny element wyposażenia salonu stylizacji niż same rzęsy czy klej. Stanowisko stylistki powinno być idealnie przygotowane. Pod ręką zawsze powinny się znajdować zarówno preparaty do demakijażu  czy szczoteczki do rzęs. Warto także zadbać o wygodę opaskę na czoło dla klientki, które podtrzyma jej włosy w trakcie aplikacji. Najważniejsze akcesoria do przedłużania rzęs, w które koniecznie trzeba się wyposażyć to:

  • pęseta, a właściwie pęsety – różnią się one typem końcówki, stykiem, do różnego typu rzęs i metod przedłużania dobiera się nieco inne pęsety; na tych akcesoriach nie warto oszczędzać, bo to od ich doboru w dużej mierze zależy dokładność pracy stylistki;
  • płatki kolagenowe lub taśmy piankowe – niezbędny element do separacji górnych i dolnych rzęs; ich aplikacja to jeden z wstępnych elementów zabiegu;
  • szczoteczki silikonowe do rozczesywania rzęs, bardzo ułatwiające uzyskanie optymalnego efektu; sprawdzają się także jako dodatek/gratis dla klientek pomagający w codziennej pielęgnacji rzęs;
  • mikroszczoteczki bezwłókienkowe umożliwiające wygodną aplikację kosmetyków do demakijażu, odtłuszczania rzęs;
  • podstawa pod klej, która ułatwia jego bieżącą aplikację. 

Dodaj komentarz