Uroda

Jak zadbać o włosy zgodnie z naturą?

Moda na ekologię i zgodny z naturą tryb życia obejmuje także branżę kosmetyczną. W związku z tym przymiotniki ekologiczny jest często używany do celów marketingowych. Ponieważ nie regulują tego żadne przepisy wielu producentów reklamuje swoje kosmetyki jako naturalne, ekologiczne czy przyjazne środowisku. Żeby sprawdzić czy ekologiczne kosmetyki do włosów zasługują na swoją nazwę trzeba starannie zapoznać się z ich składem.

Wiele popularnych kosmetyków do włosów zawiera sztuczne składniki, nawet takie same detergenty, jakie możemy znaleźć w płynach do prania czy zmywania. Z jednej strony skutkują szybkim efektem puszystych włosów, z drugie, przy dłuższym stosowaniu są przyczyną przesuszania skóry głowy i łamliwości włosów. Na opakowaniu bądź ulotce dołączonej do produktu powinien znaleźć się jego dokładny i czytelny skład. Ekologiczne kosmetyki do włosów głównie powinny zawierać roślinne komponenty pochodzące z ekologicznych upraw.

Jakie ekologiczne kosmetyki do włosów wybrać?

Jeżeli zależy nam na długotrwały i skutecznym oddziaływaniu najlepsze będą kosmetyki profesjonalne, czyli takie jakich używają najlepsze zakłady fryzjerskie. Sklep internetowy bandi.pl oferuję specjalną linię ekologicznych kosmetyków do włosów o nazwie Tricho-Esthetic. Składa się ona z wszystkich niezbędnych kosmetyków do włosów – szamponu, odżywek, serum, masek, peelingów do skóry głowy i odżywczych ekstraktów. Bandi.pl stworzyło tę linię na podstawie własnych badań, a także konsultacji z lekarzami – specjalistami w dziedzinie trychologii. Jest to pierwsza, w pełni kompletna linia profesjonalnych, ekologicznych kosmetyków do włosów dostępna w Polsce. Można zamówić je na stronie bandi.pl, gdzie również można zapoznać się szczegółowo z ich składem i zasadami użytkowania. Kosmetyki bandi.pl są w pełni bezpieczne, nadają się do stosowania w domu i nie powodują podrażnień skóry głowy.

Komu dedykowane są ekologiczne kosmetyki do włosów?

Nie ma żadnych ograniczeń, ze względu na naturalny skład mogą stosować je praktycznie wszyscy. Charakteryzują się długotrwałym działaniem i chociaż nie powodują błyskawicznego efektu warto zacząć regularnie ich używać. Zawarte w nich aktywne substancje pochodzenia roślinnego pomagają w takich problemach jak zbyt sucha czy tłusta skóra głowy, delikatne i łamliwe włosy, łupież czy wypadanie włosów. Mogą również stanowić naturalne wsparcie dla farmakologicznego leczenie alergii skórnych i stanów chorobowych.

Dodaj komentarz