Dom

Jaki duzy powinien być kosz na pranie?

Nieodzownym element wyposażenia każdej łazienki jest kosz na brudną bieliznę. Ten niepozorny gadżet nie tylko jest funkcjonalny, pozwala zachować ład i porządek, ale jednocześnie może pełnić funkcję dekoracyjną. Jak wybrać kosz na pranie? I jak duży powinien on być?

Jak wybrać odpowiedni kosz na pranie?

Kosz na brudną bieliznę to dodatek, który znajduje się w każdym mieszkaniu. Co prawda, dla niektórych osób jego zakup nie jest aż tak istotny, ale warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, aby produkt w pełni był funkcjonalny i spełniał oczekiwania. Który model wybrać? W pierwszej kolejności zastanów się, jak duży ma być pojemnik na pranie i gdzie chcesz go umiejscowić. Określ, czy ma być tylko praktycznym dodatkiem, czy również ozdobą łazienki. Jeśli chcesz, aby był dekoracją, to wybierz model, który będzie spójny z aranżacją pomieszczenia. W ten sposób tworzysz ciekaw kompozycję.

Następnie wybierz odpowiedni materiał. Tu wybór jest naprawdę ogromny, więc bez problemu dobierzesz kosz, który będzie odpowiadał twoim indywidualnym potrzebom. 

Z czego powinien być wykonany kosz na pranie?

Na rynku znajdziesz kosze na brudną bieliznę, wykonane z różnych materiałów, które mają inne właściwości. Każdy posiada zarówno zalety, jak i wady. Z jakiego materiału wybrać kosz na pranie?

Kosz wiklinowy

Wiklinowy kosz na brudną bieliznę cechuje się wyjątkowo dobrą jakością oraz designerskim wykonaniem. Świetnie sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, dodając ciepłego i przytulnego klimatu.

Kosz materiałowy

Świetnym rozwiązaniem są materiałowe kosze. Są lekkie, wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Większość modeli można prać w pralce. Ich zaletą jest także cena. Kosztują naprawdę niewiele.

Kosz drewniany

Drewniany kosz na pranie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się dziwić! Jest niezwykle estetyczny i dostępny w różnych kolorach i zdobieniach. Pamiętaj jednak, że kosze drewniane wymagają odpowiedniej impregnacji, ponieważ w łazience panuje wilgoć. Jeśli zaimpregnujesz pojemnika, to może ulec zniszczeniu.

Jaka wielkość kosza na pranie?

Zastanawiasz się, jak duży powinien być kosz na pranie? Zależy to przede wszystkim od ilości osób w gospodarstwie domowych oraz częstotliwości prania. Dla singla wystarczy niewielki pojemnik. Dla dwóch osób można wybrać już trochę większy. Jeśli w domu są dzieci, to kosz będzie wypełniał się w ekspresowym tempie. Dlatego warto wybrać nieco większy model, o ile masz na niego miejsce.

Świetnym rozwiązaniem są podwójne kosze. Jeden pojemnik niech służy do jasnych ubrań, a drugi do ciemnych. Dzięki temu rzeczy segregujesz tuż przed praniem i wystarczy wrzucić je tylko do pralki!

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, wygospodaruj miejsce, w którym postawisz kosz. W dużych łazienkach nie będzie problemu, ale w pomieszczeniu o niewielkim metrażu dobrze rozmieścić dodatek, aby nie przeszkadzał. Najlepiej postawić go w luce np. między pralką a szafką czy prysznicem. Fajną opcją są także kosze składane, które zajmują znacznie mniej miejsca.

Dodaj komentarz