Kids

Jaki plecak dla dziecka kupić na wakacje?

W tym roku plecak szkolny niestety nie był często wykorzystywany. Teraz jednak zaczynają się wakacje, w trakcie których dzieci będą miały okazję poszaleć, pozwiedzać i aktywnie spędzić czas. Warto je więc wyposażyć nie tylko w modne, ale i funkcjonalne plecaki. 

Dobry plecak, czyli jaki?

Bezpiecznie, funkcjonalnie, ergonomicznie

Dobry plecak, czyli jaki?

Nowoczesne plecaki zwracają uwagę swoim bardzo ciekawym designem. Modele takie jak Coocazoo Jobjobber 2 to jednak nie tylko atrakcyjne wizualnie plecaki, lecz także funkcjonalne rozwiązania, które sprawiają, że dziecko jest gotowe na każdą wyprawę. Przede wszystkim każdy plecak powinien mieć dużą komorę główną. Jeśli ma to być plecak, który sprawdzi się także w trakcie szkolnych dni, dobrze aby miał on dodatkową przyrodę na ciężkie książki lub laptopa. Plusem będzie także średnie kieszeń ze specjalnym organizerem na długopisy, telefon oraz inne drobiazgi. Takie rozwiązania sprawdzą się nie tylko w szkole, ale i podczas różnego rodzaju wypraw. Dzięki nim można dziecko skłonić do zachowania porządku, kontroli tego, co jest w plecaku. Łatwiej zapanować nad różnymi przedmiotami i akcesoriami, które się ze sobą zabiera. Plusem jest także zawsze mała kieszeń na drobiazgi. Z pewnością w przypadku i szkolnych plecaków, i takich kupowanych z myślą o wycieczkach, będą kieszenie boczne z wszytą elastyczną siateczką. Można w niej wygodnie nosić napoje. 

Bezpiecznie, funkcjonalnie, ergonomicznie

Wybierając plecak, z pewnością warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście materiał wodoodporny, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Dobrze, aby konstrukcja plecaka została uzupełniona o elementy odblaskowe, które poprawią widoczność dziecka na drodze, chodniku, w parku. Niektóre plecaki posiadają nawet odblaskowy paseczek na najmniejszej kieszeni do mocowania oświetlenia LED. Nie mniej istotne są z pewnością także wszelkiego rodzaju rozwiązania, które wpływają na wygodę noszenia i pomagają dziecku utrzymać właściwą postawę. Ciekawe są m.in. wyściełane szelki w kształcie litery S zwiększające ergonomię noszenia. Takie szelki nie uciskają ramion, plecak nosi się więc wygodnie nawet podczas wypraw w góry. Bardzo cenne są rozwiązania pozwalające na dopasowane szelek do wysokości plseów, systemy pasków regulacyjnych bardzo się więc przydają. Plusem są także boczne pasy kompresyjne, czy pas biodrowy lub piersiowy z odpowiednią możliwością regulacji. Cały tył plecaka powinie być dopasowany ergonomicznie do dziecięcych pleców. Wyściółka powinna być oddychająca, dzięki czemu komfort noszenia w lato będzie jeszcze lepszy.

Dodaj komentarz