Moda

Jaki smartwatch do garnituru wybrać?

Smartwatche dla biznesmenów nie mogą przypominać typowo sportowych zegarków. Klasyczna moda ma pewne zasady, których powinien przestrzegać każdy mężczyzna pracujący na co dzień w garniturze. Smartwatch biznesowy powinien zatem łączyć w sobie dwie cechy – funkcjonalność i elegancki wygląd. Okazuje się, że te dwie ważne kwestie można z łatwością połączyć, co potwierdza jeden z najnowszych smartwatchy w ofercie marki Amazfit – model Amazfit Zepp Z.

Jaki smartwatch do garnituru wybrać?

Zegarki są ozdobami, które pasują do każdego stroju, choć należy zaznaczyć, że nie wszystkie będą odpowiednie do garnituru. Okazuje się, że podobnie jest w przypadku inteligentnych zegarków. Jakie cechy powinien mieć smartwatch do garnituru? Przede wszystkim powinien cechować się klasycznym, stonowanym wzornictwem.

Rozmiar ma znaczenie

Obecnie panuje moda na masywne zegarki. Jeśli jednak szukamy smartwatcha, który będzie pasował do garnituru, nie może być on przesadnie duży. Musimy wziąć pod uwagę, że będzie on noszony pod mankietem koszuli, więc powinien swobodnie się spod niego wysuwać.

Rodzaj koperty

W przypadku biznesowych smartwatchy duże znaczenie ma również kształt koperty. Powinien być on klasyczny, czyli najlepiej okrągły lub prostokątny. Choć modele z prostokątnymi i kwadratowymi kopertami pozwalają na swobodne odczytywanie wiadomości i powiadomień, lepszym wyborem do garnituru będzie smartwatch z okrągłą kopertą. Inne, niestandardowe kształty są odbierane po prostu jako brak wyczucia stylu.

Rodzaj paska

Smartwatche mają paski wykonane z różnych materiałów, m.in. z gumy, silikonu, tworzywa sztucznego, ze skóry czy metalu. W przypadku eleganckich stylizacji w grę wchodzą paski skórzane lub na tzw. bransolecie.

Kolor tarczy

O ile w przypadku klasycznych zegarków do stroju formalnego zalecana jest biała tarcza, tak już w przypadku smartwatchy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Inteligentne zegarki dają bowiem możliwość personalizacji. Oznacza to, że ich tarcze można dowolnie zmieniać w zależności od nastroju czy stylizacji. Jeśli więc będziemy ubierać smartwatcha do garnituru, ustawmy bardziej klasyczną i stonowaną tarczę.

Smartwatch Amazfit Zepp Z – inteligentny zegarek do garnituru

Wszystkie powyższe założenia spełnia nowy smartwatch Huami Amazfit – Zepp Z, który zdecydowanie można uznać za model z wyższej półki. Ten inteligentny zegarek na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny czasomierz. Ma okrągłą kopertę, wykonaną z polerowanego stopu tytanu, trzy fizyczne przyciski oraz skórzany, brązowy pasek z jasnymi przeszyciami. Do tego ekran smartwatcha został otoczony pierścieniem. Wszystko to sprawia, że zegarek szczyci się eleganckim, wyrafinowanym designem, a do tego jest bardzo wygodny w noszeniu. Producent nie zapomniał również o personalizacji zegarka, wyposażając go w ponad 50 tarcz do wyboru, w tym tarcze biznesowe. Dzięki temu każdy mężczyzna będzie mógł wybrać modne tarcze i zaprezentować swój własny styl.  

Patrząc na design zegarka, od razu można stwierdzić, dla kogo jest przeznaczony. Doskonale sprawdzi się jako smartwatch do garnituru lub po prostu eleganckiego ubioru. Nie oznacza to jednak, że nie można z niego korzystać podczas uprawiania sportu. Smartwatch ma bowiem wiele funkcjonalności dla aktywnych, m.in.: 12 trybów sportowych, pulsometr, ciśnieniomierz, a także nadajniki GPS i GLONASS.

Jak przystało na funkcjonalnego smartwatcha, Amazfit Zepp Z świetnie sprawdzi się jako pomocnik podczas codziennych zajęć. Powiadomi o połączeniach przychodzących, wiadomościach SMS czy e-mailach, a także o zaplanowanych wydarzeniach i spotkaniach biznesowych. Co więcej, zegarek ma wbudowany mikrofon i jest kompatybilny z asystentem Alexa, dzięki czemu można mu wydawać komendy głosowe – wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację.

Smartwatch Amazfit Zepp Z mocno wpłynie na wizerunek każdego mężczyzny. Dzięki swojemu ponadczasowemu designowi i zastosowanym materiałom z pewnością będzie dobrze służył przez wiele lat.

Gdzie kupić smartwatcha Amazfit Zepp Z?

Premiera smartwatcha Amazfit Zepp Z odbyła się stosunkowo niedawno, bo w listopadzie ubiegłego roku. Można go jednak kupić w Polsce, a konkretnie w sklepie internetowym Max Elektro. Oprócz tego eleganckiego smartwatcha sklep ma w swojej ofercie również dwa inne nowe modele tej marki, mianowicie Amazfit Zepp E Round oraz Amazfit Zepp E Square, które różnią się kształtem koperty. Ten pierwszy oferuje kopertę okrągłą, a drugi kwadratową. Wszystkie smartwatche mają polski serwis gwarancyjny.

Dodaj komentarz