Uncategorized

Jakie kolory będą modne we wnętrzach w 2022 roku?

Jesień to ten moment w świecie aranżacji wnętrz, w którym wszyscy patrzą już w kierunku nadchodzącego roku, wypatrując świeżych trendów. Sprawdziliśmy prognozy i znamy już modne kolory na ścianę, które rozgoszczą się w stylizacjach na kolejne miesiące!

Zacznijmy od tego, że kolory we wnętrzach odgrywają bardzo istotną rolę. Wpływają nie tylko na prezencję pomieszczeń, ale także na nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by dobrać je w umiejętny sposób. Nadchodzący rok przynosi nam wiele różnych propozycji, ale dominującą cechą większości odcieni jest ich kojący i nawiązujący do świata natury charakter.

Kolory wnętrz 2022 pozwolą nam stworzyć efektowne i wyraziste wnętrze, które jednocześnie stanie się idealnym tłem do domowego relaksu i wypoczynku. 

Dekoracje ścienne – najszybszy pomysł na modne kolory we wnętrzu

Zastanawiając się, w jaki sposób najszybciej odmienić dotychczasowy wystrój, należy zwrócić się w stronę rozwiązania jakim są dekoracje ścienne. Jest to bowiem najłatwiejsze wyjście. Bez wymiany mebli czy malowania ścian uda się w mgnieniu oka wprowadzić nową jakość do pokoju.

Osobom, którym zależy na błyskawicznej i dziedzinie prostej metamorfozie, możemy polecić plakaty, obrazy lub samoprzylepne naklejki. Tymi ostatnimi uda się ozdobić nie tylko ściany, ale także fronty mebli o gładkich powierzchniach. Jeśli natomiast ma się trochę więcej czasu, pomysłem, który odmieni aranżację o 180 stopni, są fototapety i tapety.

Największą popularnością cieszą się wzory inspirowane światem natury. Trend ten z kolei doskonale koresponduje z kolorami, jakie będą modne w nadchodzącym roku. Szukając najlepszych dekoracyjnych propozycji, zajrzeliśmy na stronę sklepu Myloview, gdzie znaleźliśmy wiele zachwycających dekoracji.     

Kolory wnętrz dla miłośników przytulnego stylu retro 

Od kilku już sezonów widać wyraźny zwrot w stronę przytulnych aranżacji. W nadchodzącym roku będzie to szczególnie widoczne nie tylko za sprawą pluszowych tapicerek czy naturalnych materiałów, ale także kolorystyki.

Na pierwszy plan wysuwają się bowiem odcienie, które przywodzą na myśl styl retro, a dokładniej lata 70. XX wieku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że prym będą wiodły różne warianty pomarańczowego koloru. Będą to: soczyste i egzotyczne mango, nasycony pomarańcz o pogodnym i optymistycznym wydźwięku, a także odcienie ochry i terakoty, które już w poprzednich latach nieśmiało pojawiały się w wystrojach.

Wymienione kolory wnętrz będą się przeplatać z żółtymi tonacjami o różnej intensywności (z pominięciem neonowych i krzykliwych odcieni) oraz głębokim, czekoladowym brązem o eleganckim wydźwięku.  

Kolorystyczne nawiązania do lat. 70 można wprowadzić do wystroju sięgając po roślinną albo geometryczną tapetę. Kwiatowe wzory zaprezentowane na ciemnym tle lub wpadający w oko deseń składający się z geometrycznych figur będą korespondować z meblami w duchu vintage.

Modne kolory na ścianę, które zaproszą przyrodę pod dach

Drugim istotnym trendem w nadchodzącym roku będą wnętrza w kolorach ziemi. Paleta odcieni jest jednak znacznie szersza, niż może się wydawać. Z pewnością do takich barw można zaliczyć wspomniane przed chwilą pomarańczowe i żółte tonacje, ale nie tylko. Dużą popularnością będą się cieszyć różne odcienie zieleni – na przykład oliwkowy, khaki czy jasny przypominający półprzeźroczysty kwarc. Świetnym pomysłem będą dekoracje na ścianę w postaci plakatów przedstawiających listki lub imitujących szlachetny kamień.

Innymi modnymi kolorami w nadchodzącym roku będą głęboki i szlachetny niczym szafir oraz chłodny i jasny odcień niebieskiego. Te dwie barwy, kontrastujące z ciepłymi tonacjami pomarańczy i brązów, pozwolą urozmaicić nieco przestrzeń. Można je wprowadzić za pomocą tekstyliów – zasłon bądź dywanów – lub umieszczając na ścianie fototapetę przedstawiającą niebieską mozaikę.    

Wyraziste dekoracje wnętrz dla wielbicieli odważnych stylizacji 

Kolorowe wnętrza w 2022 roku spodobają się także wielbicielom wyrazistych akcentów. Wśród trendów w nadchodzących miesiącach dużą rolę odegra złoto, ale w zupełnie innej niż dotychczas tonacji. Nie będzie to ani klasyczny, ani różowy odcień, lecz złoto o delikatnie zielonym połysku. Świetnym pomysłem na wprowadzenie tej barwy są dekoracje wnętrz w postaci lustra w złoconej ramie, świeczników lub stojącej metalowej lampy.

Ostatnim kolorem, który należy przywołać w kontekście nachodzącego roku, będzie róż. Ale nie pudrowy i nie przybrudzony, a intensywny i śmiały. Decydując się na niego należy postawić na jeden akcent. Mogą to być tylko fotele, poduszki na kanapie lub efektowna dekoracja ściany – na przykład wielkoformatowy obraz z nowoczesną abstrakcją. Chodzi o to, by różu nie było za dużo.

Nowy rok zbliża się wielkimi krokami. Deszczowa jesień za oknem jest znakomitym momentem, by poświęcić chwilę na odświeżenie dotychczasowej aranżacji i wprowadzić do niej akcenty kolorystyczne, które będą modne w nadchodzących miesiącach.   

Dodaj komentarz