Dom

Jakie stoły do kuchni o małym metrażu?

Mała kuchnia to szczególne wyzwane aranżacyjne. Dużą trudnością jest także to, jakie stoły do kuchni o takim metrażu będą odpowiednie oraz dlaczego. Oto przegląd optymalnych rozwiązań w tym zakresie, które zdecydowanie warto rozważyć i które doradzają sami projektanci wnętrz.

Stoły do kuchni rozkładane lub z rozsuwanym blatem

Jeśli miejsca w pomieszczeniu jest naprawdę niewiele, a domownicy wciąż chcą mieć do dyspozycji miejsce do spożywania posiłków, meble rozkładane będą prawdopodobnie najlepszym wyborem. Ciekawym rozwiązaniem jest też blat mocowany do ściany, który w przypadku gotowania może być po prostu złożony, dzięki czemu nie będzie zawadzał osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Odpowiedni kształt dopasowany do wnętrza

Drugim kryterium wyboru jest kształt. Stoły do kuchni o małym metrażu powinny być przede wszystkim prostokątne lub kwadratowe, gdyż dzięki temu łatwiej umieścić je pod ścianą. Istotne znaczenie ma dodatkowo możliwie jak najprostszy stelaż, dzięki któremu możliwe będzie całkowite dosunięcie krzeseł. Jeśli bowiem nogi okażą się zbyt finezyjne, wówczas może okazać się, że krzesła będą znacznie wystawać poza obrys mebla, co utrudni przemieszczanie się po wnętrzu.

Wymiar szyty na miarę

Kolejnym aspektem jest odpowiedni wymiar. Tutaj trzeba pokusić się o samodzielne sprawdzenie tego, jaka wielkość stołu będzie optymalna. Kluczowe będzie zwłaszcza oddalenie blatu od mebli kuchennych oraz to, aby po otwarciu szafek lub szuflad nie zawadzały one to stół. Na szczęście obecnie oferta jeśli chodzi o stoły do kuchni jest naprawdę szeroka, dlatego też nawet właściciele niewielkich wnętrz mogą znaleźć odpowiedni dla siebie mebel, czyli zarówno piękny, jak i praktyczny w użytkowaniu.

Jak widać wybór stołu do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Jednak nawet w niedużych pod względem metrażu pomieszczeniach można umieścić choćby niewielki mebel, który pozwoli na wspólne spożywanie posiłków. Stół jest też po prostu praktyczny, gdyż stanowi dodatkowe miejsce podczas przygotowywania dań, co jest niebagatelne zwłaszcza wtedy, gdy przestrzeni na blacie jest stosunkowo niewiele.

Przy zakupie stołu do jadalni należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, więc warto zainwestować trochę czasu w badania, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz chciał ich zmieniać przez jakiś czas. Są one w dużej mierze zakupem inwestycyjnym, podobnie jak inne meble, takie jak sofa . Chociaż powiedziałbym, że jeśli kupujesz mądrze, prawdopodobnie w ogóle nie będziesz musiał zmieniać stołu. 

Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę, gdzie w domu ma znajdować się nowy stół do jadalni. To będzie dyktować wielkość stołu oraz jego kształt i styl. 

Antropometria jest bardzo pomocna, ponieważ pomaga w pełni wykorzystać ustawienia miejsc siedzących. Abyśmy mogli siedzieć, stać i czuć się komfortowo, robiąc jedno i drugie, ważne jest, aby wziąć pod uwagę otoczenie, a także wymiary stołu.

Dodaj komentarz