Lifestyle

Jakie wino pić na diecie?

Zrzucenie kilku kilogramów należy, obok rzucenia palenia, do najpopularniejszych noworocznych postanowień. Jeśli Wy także postanowiliście po świętach zadbać o sylwetkę, pomożemy Wam znaleźć wino, które nie zrujnuje Waszych wysiłków.

Jaki alkohol najlepiej pić na diecie?

Im wyższy procent alkoholu, tym większa zawartość kalorii. Dlatego odchudzającym się polecamy raczej kieliszek niż szoty. Wino to najczęściej od 80 do 100 kcal, ale wódka, mimo braku cukru, ma aż dwa razy więcej kalorii.  

Ile kalorii ma wino czerwone, białe i musujące? 

Co pić podczas diety? Wiadomo, że napoje gazowane zawierają nie tylko nawet kilkanaście łyżeczek cukru, ale też szkodliwe dla zdrowia chemiczne substancje. Natomiast wino jest o wiele bardziej lekkostrawne, a także wspomaga trawienie i obniża poziom cholesterolu. Nie są to więc puste kalorie.  

Kaloryczność wina zależny przede wszystkim od jego zawartości cukru, ale także kolor ma znaczenie. 

Ile kalorii ma kieliszek wina musującego?

Wino musujące jest najmniej kaloryczne. W wersji Brut w jednym kieliszku kryją się 72 kcal. 

Jeśli więc szukasz smacznego i niskokalorycznego trunku, to wyśmienicie sprawdzi się w tej roli CAVA MANOS Brut Nature. Hiszpańskie orzeźwienie przyjemnie łączy w sobie akcenty świeżych jabłek i ziół. Wyrazista struktura z drobnymi bąbelkami komponują się z pieczonym mięsem i kuchnią azjatycką.

Ile kalorii ma kieliszek wina białego?

Niewiele więcej kalorii ma białe wytrawne wino. Na każdą lampkę tego trunku należy liczyć 79 kcal. Uważaj jednak na wino półwytrawne, gdyż jego kaloryczność wynosi już 97 kcal, a popijając białe deserowe, dostarczamy organizmowi co najmniej 112 kcal. 

Dlatego to właśnie wśród win wytrawnych znaleźliśmy dla Was takie, którym najlepiej się raczyć na diecie. Francuski LOUIS HAULLER Riesling Cuvee Prestige został wyprodukowany w zgodzie z zasadami ekologii. W efekcie powstało wino o bogatym bukiecie i rześkim smaku. 

H2: Ile kalorii ma kieliszek wina czerwonego?

Lampka wina wytrawnego czerwonego to tyle, co 82 kcal. W przypadku półsłodkiego czerwonego kaloryczność wzrasta do 105 kcal, a w sytuacji, gdy zamówimy wino deserowe, w każdym kieliszku możemy się spodziewać minimum 128 kcal.

Czasami jednak dodatkowe kalorie są warte tego, by zanurzyć się w mistrzowskim smaku. Wenecki kupaż VILLA CANESTRARI Valpolicella Ripasso Superiore I Lasi to wyrafinowane połączenie aromatycznego bukietu oraz aksamitności. Nic dziwnego, że wino to zdobyło prestiżową nagrodę magazynu branżowego Decanter.  

Więcej win z całego świata znajdziesz na Wybieramwino.pl

Dodaj komentarz