Jakie zioła na alergię i uczulenia?
Alergie dotyczą wielu osób. Osoby dotknięte alergią muszą zmagać się z szeregiem objawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie i mogą być naprawdę uciążliwe. Uczulenia mogą wywoływać łzawienie oczu, katar, kaszel i nieustanne kichanie, natomiast są to tylko główne objawy i niekiedy mogą wystąpić też inne. Objawy alergii mogą być skutecznie zneutralizowane poprzez leki na alergię. Niestety mogą powodować również sporo skutków ubocznych np. senność i problemy z koncentracją. Na szczęście istnieją również inne sposoby na walkę z alergią. Pomocne okazać się mogą naturalne preparaty ziołowe.
Naturalne leki na alergię bez recepty
Zioła na alergię są naturalnymi produktami leczniczymi pochodzenia roślinnego. W porównaniu do leków syntetycznych, leki roślinne nie powodują uczucia senności, nie obniżają naszej koncentracji oraz nie wpływają na przyrost masy ciała. Ich działanie jest dużo bardziej delikatne niż apteczne preparaty antyalergiczne.
Oczywiście nie oznacza to, że zioła mają niższą skuteczność od leków. Wśród ziół można znaleźć wiele naturalnych preparatów, których skuteczność jest równa aptecznym odpowiednikom. Jednak stosowanie ziół nie jest związane z tak dużą ilością skutków ubocznych, co często ma miejsce w przypadku zwykłych leków.
Zioła na alergię, które można nabyć ze strony https://mojazielarnia.pl, mogą się okazać niezwykle skuteczne, wtedy gdy występujące objawy alergiczne są lekkie. Można je stosować również przy silniejszych reakcjach alergicznych razem z lekami, które przepisał lekarz. Zioła świetnie radzą sobie w łagodzeniu objawów alergicznych i polepszają codzienny komfort funkcjonowania w życiu alergików.
Podział alergii
- alergie skórne – powstają na skutek kontaktu z alergenem. Najczęstsze objawy to wysypka, zaczerwienienie, obrzęk, pęcherze i inne zmiany na skórze. Nadwrażliwy układ immunologiczny wpływa na powstawanie alergii skórnych.
- alergie wziewne – powstają na skutek nieprawidłowej reakcji tkanek na alergeny. Wywołują ją pyłki roślin, pleśnie, grzyby, kurz oraz inne substancje chemiczne, które są drażniące dla układu oddechowego. Nieprawidłowości immunologiczne prowadzą do wytworzenia się stanu zapalnego. Najczęstsze objawy to katar, kaszel, swędzenie w gardle oraz wiele innych.
- alergie pokarmowe – alergeny, które wywołują reakcje alergiczne to pokarmy oraz różne substancje w nich zawarte. Objawy pojawiają się za każdym razem po spożyciu nietolerowanego przez organizm produktu.
Wybrane zioła na alergie
Rumianek
Warto zwrócić uwagę na to, że rumianek charakteryzuje się podwójną naturą. U niektórych może mieć działanie silnie uczulające, natomiast może mieć również działanie pozytywne i zadziała na obniżenie poziomu histaminy. Rumianek jest najczęściej polecany i wybierany przy reakcjach alergicznych. Ma on tradycyjne zastosowanie a także można stosować go w celu łagodzenia zaczerwienienia i świądu oczu. Regularne spożywanie naparu z rumianku będzie miało działanie przeciwhistaminowe.
Nawłoć
Wykazuje właściwości osuszające, ściągające, przeciwzapalne i antyseptyczne. Jego główne wykorzystanie to napar na schorzenia dróg moczowych, nerek oraz przy dolegliwościach kolki nerkowej. Doskonale łagodzi również kaszel, ataki astmy oraz nieżyt oskrzeli.
Lukrecja
Lukrecja wykazuje działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne. Jej działanie będzie zbawienne dla osób, które zmagają się z alergią i pojawiającymi się przy tym zaczerwienieniami skóry, swędzeniem oraz nieestetycznymi zmianami i przebarwieniami na skórze. Lukrecja to źródło bogate w naturalne saponiny, które działają przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Wyciągi z korzenia lukrecji stosuje się jako środek wykrztuśny, ponieważ łagodzą kaszel i chrypkę, a dolegliwości te występują często przy alergii.
Podjęcie się leczenia objawów alergii z wykorzystaniem ziół to proces, w którym trzeba być cierpliwym i regularnym. Aby dostrzec lecznicze działanie ziół na alergię, ważne jest regularne stosowanie przez dłuższy okres czasowy. Zioła to z pewnością zdrowszy wybór od aptecznych preparatów!