Moda,  Uroda

Jakie znaczenie mają tatuaże przedstawiające wilki?

Wilk jest jednym z najpopularniejszych motywów w sztuce tatuażu. Nic dziwnego, zwierzę to bowiem hipnotyzuje ludzi już od dawnych czasów, wzbudzając nie tylko strach, ale podziw i szacunek. Tatuaż z wilkiem może być zaprojektowany na wiele sposobów, może być przedstawiony w otoczeniu innych elementów i symboli. Podobnie jak w innych „zwierzęcych” tatuażach, tatuaż wilk reprezentuje jego cechy oraz atrybuty. Sprawdź, jakie znaczenie mają tatuaże przedstawiając wilki.

Tatuaż wilk — znaczenie w różnych kulturach

Wilki od zawsze wzbudzały w ludziach emocje, najczęściej te negatywne. W wielu mitach i bajkach wilk ucieleśnia gwałtowność, zdradę, okrucieństwo i zło. Z drugiej strony wilki kojarzone są z odwagą i zwycięstwem. Ich siła i wytrwałość są fascynujące, podobnie jak odgłosy, które wydają. Chodzi oczywiście o wycie do księżyca, interpretowane jako symbol tęsknoty i smutku, a będące po prostu czynnością, służącą zacieśnianiu więzów w watasze. W pewnych okolicznościach wilk może również być przedstawiony jako potężny opiekun słabych stworzeń. Sprawdź, jakie znaczenie mają tatuaże z wilkiem w różnych kulturach:

 • W Mongolii wilk uważany jest za przodka ludzi. Traktowany jest jako symbol szczęścia, szczególnie w przypadku mężczyzn.
 • W Czeczenii wilk znajduje się w godle kraju już od czasów niepodległości.
 • W Japonii wilk traktowany jest jako przyjaciel rolników oraz jako strażnik ludzi, których chroni przed nieszczęściami.
 • W mitologii rzymskiej wilczyca była symbolem założenia Rzymu.
 • W kulturze celtyckiej myśliwi nosili amulety z wilczych zębów, które miały im zapewnić moc i zwinność tych zwierząt.
 • Liczne polskie powiedzenia i przysłowia ze słowem „wilk” świadczą o tym, że i w naszej kulturze zwierzęta te darzono zainteresowaniem, choć przede wszystkim zabobonnym lękiem.

Tatuaże wilki — wzory

Tatuaż wilk jest jednym z najbardziej skomplikowanych motywów w świecie tatuaży artystycznych. Najczęściej wybierane tatuaże z wilkiem to:

 • Tatuaż z wilkiem wyjącym do księżyca, który symbolizuje samotność, odseparowanie od reszty społeczeństwa oraz magiczną moc.
 • Tatuaż z wilkiem o ognistych oczach. To najpotężniejszy symbol w czarnej magii, zdolny do przekształcenia ciała fizycznego w bliźniaka astralnego.
 • Tatuaż z wilkiem w skoku, symbolizujący przezwyciężenie barier i wewnętrznej potęgi.
 • Tatuaż z wilkiem stojącym wewnątrz płomieni pożaru symbolizujący demona, który może wywołać i oswajać najciemniejsze stworzenia.
 • Tatuaż z białym wilkiem. Biały wilk to symbol dzielnego wojownika, który jest w stanie stać się przyjacielem wśród wrogów, wrogiem wśród przyjaciół.
 • Tatuaż z biegnącym wilkiem, wybierany najczęściej przez miłośników sportów ekstremalnych, ryzyka i szybkości. Biegnący wilk to symbol mściwość i gotowości do zniszczenia wszystkiego, co odciąga nas od realizacji planów.
 • Tatuaż z wilkiem i jego watahą wybierany często przez osoby, które chcą pokazać swoje dowództwo i pragną chronić wszystkich najdroższych.
 • Tatuaż z wilkiem pokazującym zęby to znak nieugiętości, odwagi i męstwa.
 • Tatuaż z wilczycą symbolizujący sprawiedliwość i ostateczną wierność. Osoba, która go nosi poszukuje zwykle prawdziwej wolności.

Tatuaż z wilkiem dobrze komponuje się z elementami tatuaży plemiennych, głównie indiańskich: łapaczem snów, piórami, twarzami indiańskich wojowników czy szamanek, czaszkami, drzewami, górami, końmi. Z postacią wilka związane są również tatuaże przedstawiające wilkołaki, które oznaczają dwoistość natury: jej dobrą i mroczną stronę, dobro i zło, światło i ciemność.

Przy wyborze tatuażu należy pamiętać, że każdy wzór odnosi się do charakteru osoby go noszącej. Zatem gdy zdecydujesz się na wzór z wilkiem, który dla wielu jest osób talizmanem, przygotuj się na zmiany w swoim życiu!

Tatuaże – wilk na ciele

Tatuaż wilk najlepiej prezentuje się na większej powierzchni ciała — na plecach, klatce piersiowej, łopatce, przedramieniu lub udzie. W tych miejscach tatuator może łatwiej ukazać szczegóły wilczej autonomii. Równie często wybierany jest bark, gdzie może nie powstanie obraz imponującej wielkości, ale będzie to łatwiejszy do wykonania tatuaż, a proces tworzenie będzie mniej bolesny.

Wybierając motyw wilka na tatuaż, możemy być pewni, że nie będzie on postrzegany jako oklepany, zwłaszcza jeśli wzbogacony zostanie o ważne i tylko nam znane symbole i znaczenia.

Dodaj komentarz