Lifestyle

Kasia Moś [mąż, wiek, eurowizja, link4, instagram]

Kasia Moś to polska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów piosenek. Ile lat ma artystka, co publikuje na Instagramie i jak poradziła sobie na Eurowizji? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o Kasi Moś.

Kasia Moś — wiek

Kasia Moś urodziła się 3 marca 1987 roku. Artystka pochodzi z muzykalnej rodziny. Jej ojciec jest dyrygentem Orkiestry Aukso, a matka przez lata grała na altówce. Brat Mateusz również zdradza talent muzyczny.

Kasia Moś — kariera muzyczna

Artystka ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu, uczyła się również gry na skrzypcach. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Początkowo śpiewała pod opieką Elżbiety Chlebek. Swoje pierwsze demo wydała w roku 2002. Utwór usłyszał Robert Janson — założyciel zespołu Varius Manx, który wziął Kasię pod swoją opiekę. W wyniku ich współpracy Moś nagrała singiel „I Wanna Know”. W 2006 roku artystka wystartowała z tą piosenką w krajowych eliminacjach do Eurowizji, ale ostatecznie nie udało jej się zakwalifikować do finału.

W latach 2008-2011 Moś przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie została zauważona przez tancerkę z zespołu Mata Gosa. Dzięki niej rozpoczęła współpracę z kilkoma gwiazdami największego formatu. Zagrała koncert m.in. w klubie Viper Room, należącym do aktora Johnny’ego Deppa, grała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą.

W 2012 roku Kasia wzięła udział w show „Must be the Music. Tylko muzyka”, w którym dotarła do finału i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Kasia Moś ma na swoim koncie jedną płytę studyjną. W roku 2015 wydała album „Inspiration”, który zawierał singiel „Addiction”. Z piosenką próbowała przebrnąć przez krajowe eliminacje do Eurowizji 2016, jednak nie udało sie jej to. Swój plan zrealizowała rok później, kiedy zaprezentowała swój utwór „Flashlight”.

Kasia Moś — reklama

Kasia Moś od 2014 roku występuje w spotach reklamowych filmy Link4. W towarzystwie innych wokalistek wykonuje piosenki, w których możemy poznać szczegóły oferty firmy. W 2014 pojawiła się również na okładce polskiego „Playboya”.

Kasia Moś — Eurowizja

Artystka w 2017 roku reprezentowała Polskę podczas finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji na Ukrainie. Polka z piosenką Flashlight zajęła wtedy 22. miejsce po zdobyciu 64 punktów w tym 41 punktów od telewidzów (12. miejsce) i 23 pkt od jurorów (23. miejsce)

Eurowizja 2017: Kasia Moś – „Flashlight” (Eliminacje Krajowe) - YouTube

Kasia Moś — mąż

Kasia Moś od 2015 roku jest związana z Maciejem Malinowskim, z którym jest zaręczona.

Kasia Moś mieszka w Warszawie. Apartament gwiazdy Eurowizji

Kasia Moś — Instagram

Wokalistka prowadzi swoje oficjalne kontona Instagramie pod nazwą @kasiamos_official.

Dodaj komentarz