Lifestyle

Kim jest Edyta Golec? [wiek dzieci, ślub]

Polska altowiolistka współtworząca popularny zespół Golec uOrkiestra jest piosenkarką praktycznie od najmłodszych lat. Już jako dziecko interesowała się muzyką, grą na altówce i śpiewem, ukończyła również w tym kierunku Państwową Szkołę Muzyczną w Bielsku-Białej, a od czternastego roku życia była aktywną członkinią „Magurzan” – rodzimej kapeli.

Edyta Golec – kariera wokalna i ciekawostki

W pierwszych latach swojej wczesnej kariery, Golec (z domu Mędrzak) występowała również gościnnie z innymi, regionalnymi kapelami m.in. „Grojcowianie” z Wieprza, „Pilsko” z Żywca czy „Wierchy” z Milówki. Ceniła śpiew biały i muzykę góralską i tradycyjną dla Beskidu Żywieckiego.

Edyta Golec wiek

Wokalistka urodziła się w 1977 roku i dziś ma 44 lata. Pochodzi z rozśpiewanej rodziny, jej mama była tancerką w zespołach regionalnych, a dziadek grał na skrzypcach. To właśnie z domowego zacisza wyniosła muzyczną pasję, którą kontynuuje do dziś. Od śpiewu w małych zespołach, przez uczestnictwo w konkursach i festiwalach, po występy zagraniczne.

Edyta Golec facebook

Piosenkarkę i jej bieżące wpisy związane z kariera i życiem codziennym można śledzić na oficjalnym Fanpage na Facebooku. Aktualnie obserwuje ją ponad 6600 followersów, którzy doceniają nie tylko aktualne nowości związane z jej występami scenicznymi, ale również wpisy pełne poczucia humoru, przemyśleń własnych, zdjęć z życia rodzinnego i dobrej energii.

Już w czasach licealnych związała się z Łukaszem Golcem, z którym najpierw występowała w kapeli „Wierchy”, a później na studiach – w „Rybce” współtworzonej wraz z Anną i Andrzejem Chowańcami oraz bratem partnera, Pawłem Golcem. Ich twórczość łączyła w sobie elementy jazzowej improwizacji z tradycyjnymi, góralskimi dźwiękami. Pasje te i doskonałe zrozumienie sceniczne doprowadziły wreszcie do powstania zespołu Golec uOrkiestra, który stał się góralskim fenomenem na skalę całego kraju.

W czasie studiów wokalistka koncertowała również z młodzieżowymi orkiestrami symfonicznymi na scenach niemieckich, amerykańskich, polskich i rosyjskich. Dyplom Akademii Muzycznej w Katowicach obroniła w 2001.

Nagrody:

Osobista: wyróżnienie 2012 w konkursie „3 RAZY ONA” w organizacji Agaty Młynarskiej i pod patronatem byłem pierwszej damy, Anny Komorowskiej.
Z zespołem Golec uOrkiestra: 2013 Nagroda Artyści bez Granic i Superdebiuty Nagroda Jedynki za „Młody maj, 2001 Superjedynki w kat. Zespół roku, 2000 Wiktory w kat. Odkrycie muzyczne roku i w tym samym roku Fryderyki za Album Roku – muzyka tradycji i źródeł.

Dodaj komentarz