Lifestyle

Kim jest Małgorzata Kukuła?

W zawodzie prezentera telewizyjnego bardziej, niż wykształcenie kierunkowe liczą się osobowościowe cechy oraz predyspozycje kandydatów. Na pewno podstawą jest dobra dykcja, posługiwanie się bezbłędne językiem oraz barwa głosu, która zachęca widzów do słuchania. Małgorzata Kukuła może się pochwalić tymi wszystkimi cechami.

Jedna z najbardziej ulubionych prezenterek telewizyjnych

Małgorzata Kukuła jest prezenterką wiadomości w stacji TVN24 oraz TVN. Jest osobą elokwentną, która nigdy nie zalicza wpadek. Jest to po prostu profesjonalistka. Co więcej także jest niezmiernie lubiana przez widzów. Wielu młodych osób się nią inspiruje i także chce zostać prezenterem telewizyjnym.

Cechy prezentera telewizyjnego

Gdy chcemy być jak Małgorzata Kukuła to musimy się nauczyć budować interesujące oraz bezbłędne wypowiedzi. Szczególnie w programach na żywo, gdy nie ma kompletnie czasu na powtórki ujęć. W audycjach takich, chociaż wszystko jest zaplanowane, mogą się zdarzyć sytuacje najbardziej zaskakujące. Występujący musi zachować zimną krew oraz błyskawicznie znaleźć sposób jak sobie poradzić z pomyłkami gości czy też awarią sprzętu.

Prezenterzy telewizyjny muszą także się komunikować w obcym języku. Najczęściej jest to język angielski. Co więcej musi także posiadać szeroką wiedzę ogólną. Również niezmiernie ważna jest prezencja. Oczywiście nie ma ściśle określonych wymagań na przykład dotyczących urody, wagi czy też wzrostu. Chodzi o wygląd schludny oraz miły. Pomocna w zachowaniu spokoju oraz rownowagi staje się Joga.

Osoby na stanowisku prezentera telewizyjnego powinny być na pewno komunikatywne oraz otwarte. Bardzo ważna jest odporność na stres, umiejętność panowania nad gestami i ekspresją ciała, a do tego dobra pamięć, spostrzegawczość oraz błyskotliwość.

Specyfika pracy Małgorzaty Kukuły

Wszystkie osoby, które marzą o telewizyjnej karierze, powinni wiedzieć, że to jest praca jednak bardzo wymagająca. Prezenter jest zawsze wizytówką danej stacji. Jako publiczna osoba nie może sobie pozwolić na nawet najmniejszą kompromitację.

Musimy pamiętać, że samo prowadzenie telewizyjnych programów nie jest wyłącznym zajęciem prezenterów. Ich praca się rozpoczyna wiele wcześniej. Wykonanie fryzury, make up, omówienie punktów poszczególnych programów czy też wielogodzinne próby. Są to stałe punkty w ich planie dnia. Pamiętajmy, że prowadzący którzy prowadzą audycję popołudniową, zaczynają swoją pracę o świcie. Gdy wybieramy tę profesję, musimy się liczyć z tym, że mamy nienormowany czas pracy. Niespodziewane sytuacje są wypisane niejako w specyfikę pracy w telewizji.

Jednym z ulubionych zajęć Małgosi jest Domowa Joga.

Dodaj komentarz