Lifestyle

Kim jest Marzena Kawa? [ile ma lat, Instagram, Facebook]

Znana przede wszystkim z pracy w Telewizji Polskiej Marzena Kawa, jest lubianą i cenioną przez telewidzów dziennikarką, osobą prowadzącą liczne programy rozrywkowe oraz telewizyjną prezenterką. Większość z nas kojarzy ją doskonale z roli sympatycznej pogodynki, która za swój sposób prezentowania bieżącej pogody została w 2021 nominowana do Telekamer, właśnie w kat. „Prezenter pogody”.

Marzena Kawa – data urodzenia i wiek

Dziennikarka w 2022 roku skończy 48 lat, a urodziła się w 1974, w Płocku. Aktualnie na stałe mieszka w Warszawie.

Wielu jej fanów, poza wiekiem interesuje się również tym czy ma męża i dzieci, ale ona pilnie strzeże swojej prywatności. Obserwatorzy jej instagrama dowiedzieli się wprawdzie, że jest mamą, ale na temat jej rodziny nie znajdziemy w sieci ani zdjęć, ani szczególnych, dodatkowych materiałów.

Pogodynka Marzena Kawa w TVP – praca

Rola pogodynki w TVP idealnie pasuje do jej osobowości i to właśnie za sprawą tej pracy, prezenterka jest w Polsce szybko rozpoznawana. W czasie swojej medialnej kariery Kawa była autorką ponad tysiąca reportaży i materiałów informacyjnych, a największą sympatię zyskała chociażby wtedy, gdy zajęła się prowadzeniem programu Pytanie na Śniadanie, a później właśnie prognozy pogody. Co ciekawe, wprawdzie w starciu do Telekamer 2021 w kat. Prezentera pogody ostatecznie przegrała z Bartoszem Jędrzejakiem, to i tak widzowie ją docenili. Charakterystyczny głos, ciepłe podejście i fachowy przekaz to w podawaniu pogodowych informacji jej główne zalety!

Zawodowo od 2019 roku jest mocniej związana z Teleexpressem, a cyklicznie prowadzi też gale rozrywkowe w ramach współpracy z Telewizją Polską. Jej głosu można także od czasu do czasu posłuchać na antenie programów emitowanych w Polskim Radiu 1 (np. audycja „Cztery Pory Roku”).

Wykształcenie Marzeny Kawy

Dziennikarka ukończyła studia politologii na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego. Dziś sama jest również wykładowczynią na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS.

Social media i followersi

W mediach społecznościowych można ją obserwować w kilku miejscach: po pierwsze Instagram, a po drugie oficjalny FanPage na Facebooku. Na Instagramie (@marzena_kawa) przedstawia się jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna, miłośniczka kawa i mama. Jej konto regularnie obserwuje ponad jedenaście tysięcy followersów, którzy z przyjemnością oglądają zdjęcia z telewizyjnego planu, fotografie z podróży czy selfie związane z jej pracą. Na Facebooku prezentuje się z kolei jako urodzona optymistka, a jej ciepło prowadzony profil śledzi ponad cztery tysiące użytkowników. 

Dodaj komentarz