Moda,  Uroda

Kolczyk w chrząstce ucha – rodzaje

Wydaje się, że uszy są niewielką przestrzenią, a jednak wyróżnić można kilka rodzajów piercingu. Ostatnio coraz większą rzeszę zwolenników zyskuje kolczyk w chrząstce ucha. Niestety ten rodzaj kolczykowania jest bardzo bolesny, a gojenie rany jest o wiele dłuższe, niż w przypadku przekłucia płatków. Sprawdź, jakie są rodzaje piercingu chrząstki i jak pielęgnować miejsce po przekłuciu.

Kolczyk w chrząstce ucha — rodzaje

Wyróżniamy kilka rodzajów piercingu chrząstki:

  • tragus, czyli piercing ucha tuż przy wejściu do środka narządu słuchu. Gojenie może trwać 4-5 miesięcy;
  • helix, który polega na przekłuciu krawędzi małżowiny usznej. Gojenie może potrwać nawet ponad pół roku;
  • daith piercing, czyli przekłucie chrząstki w środku ucha. Ten rodzaj kolczykowania uchodzi za bardzo bolesny, ale nie brakuje osób, które się na niego decydują. Gojenie może potrwać nawet około roku;
  • industrial, gdzie chrząstka przekłuwana jest w dwóch miejscach, które łączy ze sobą jeden kolczyk. Gojenie zajmie nawet rok;
  • rook, czyli kolczyk umieszczony jest między wewnętrzną a zewnętrzną częścią chrząstki. Gojenie rany może potrwać min. pół roku.
Gorący trend: Hurtowe kolczykowanie ucha (Te zdjęcia Cię ...

Kolczyk w chrząstce ucha — pielęgnacja

Po przekłuciu chrząstki ucha bardzo ważna jest higiena. Przed dotknięciem kolczyka należy umyć ręce, ranę należy przemywać specjalnymi preparatami poleconymi przez farmaceutę. Kolczyka nie wolno wyjmować przez co najmniej półtora miesiąca, a jedynie bardzo subtelnie przekręcać o 180 stopni. Należy uważać również na codzienne czynności takie jak czesanie włosów czy mycie głowy, tak aby nie zaczepiać o kolczyk, ani nie dotykać go częściej niż to konieczne. Przy jakimkolwiek stanie zapalnym lub innych niepokojących objawach, należy zasięgnąć porady lekarza.

Kolczyk w chrząstce ucha — czy to boli?

Chrząstka ucha jest grubsza i twardsza niż płatek ucha dlatego ten rodzaj piercingu wiąże się z większym dyskomfortem niż standardowe przekłuwanie. Oczywiście intensywność bólu jest indywidualna, dlatego u każdego może to wyglądać inaczej.

Dodaj komentarz