Moda

Kolczyki srebrne z bursztynem – komu pasują?

Chociaż kojarzy się głównie z wakacjami, coraz częściej pojawia się w stylizacjach jesiennych i zimowych. Jantar oprawiony w srebro pasuje jednak nielicznym. Kto może go nosić? Przeczytaj i zobacz, kiedy warto sięgnąć po srebrne kolczyki z bursztynem.

Kolczyki srebrne z bursztynem – dla blondynek czy brunetek?

Kolczyki z bursztynem zostały zaprojektowane dla kobiet, które nie boją się nieoczywistych dodatków. Otrzymanie wyjątkowego efektu jest jednak możliwe tylko wówczas, gdy wiesz, czy bardziej pasuje do Ciebie biżuteria oprawiona w złoto, czy srebro. Wyznacznikiem może być kolor włosów lub odcień karnacji. Zgodnie z nimi kolczyki srebrne z bursztynem powinny nosić brunetki i szatynki, a także – kobiety o chłodnym typie urody, na biżuterię pozłacaną mogą zaś pozwolić sobie panie, które mimo ciemnych włosów mogą pochwalić się ciepłym typem urody.

Kolczyki srebrne z bursztynem – do jakich stylizacji pasują?

Biżuteria z bursztynem przestała być symbolem lata – styliści chętnie wykorzystują jantar w minimalistycznych i casualowych zestawach jesiennych i zimowych, zbudowanych na specjalnej bazie kolorystycznej. Proste elementy garderoby powinny bowiem kontrastować z naturalną i nieoczywistą barwą bursztynu, podstawę stylizacji mogą także stanowić klasyczne odcienie, w tym głęboka czerń, szarość i biel. Wśród pozostałych kolorów styliści i projektanci wymieniają zieleń, czerwień, pomarańcz i brąz. 

Kolorystyka zestawów, w których ma pojawić się biżuteria z jantarem, to nie jedyny klucz do doskonałego wyglądu. Wybierając kolczyki srebrne z bursztynem, warto kierować się także wymaganiami okazji i okazjonalnej stylizacji. Takie ozdoby sprawdzają się bowiem nie tylko w codziennych zestawach minimalistycznych – warto wykorzystać je również w strojach wieczorowych i służbowych. Wówczas powinny być bardziej okazałe – np. wiszące, bogato zdobione albo nieco większe i delikatne. 

Kolczyki srebrne z bursztynem – z czym je nosić?

Kolczyki srebrne z bursztynem mogą być utrzymane w różnej stylistyce. Warto zatem wiedzieć, jak łączyć je z pozostałymi elementami biżuterii. Jeśli zdecydujesz się na model minimalistyczny (np. niewielkie kolczyki na sztyfty), sięgnij po nieco bardziej okazały naszyjnik. Duże kolczyki, w tym wiszące i bogato zdobione warto łączyć z bransoletką lub pierścionkiem utrzymanym w jednakowej stylistyce. Duże znaczenie ma także rodzaj metalu, w jaki został oprawiony bursztyn – srebro najlepiej komponuje się bowiem ze srebrem, a złoto – ze złotem. 

Dodaj komentarz