Uncategorized

Kolczyki z perłami – dziś nie wypada ich nie mieć

Biżuteria z pereł znowu stała się szalenie modna i jeśli do tej pory jej nie nosiłaś to najwyższa pora to zmienić. Absolutnym minimum będą proste kolczyki z perłami, ale oczywiście jeśli możesz pozwolić sobie na więcej, przemyśl też naszyjnik lub choćby zawieszkę na łańcuszku.

Możesz być pewna, że kolczyków z perłami nie schowasz ich do szuflady gdy minie ich popularność. Te kamienie były i są ponadczasowe – ich obecna popularność oznacza tylko zwiększenie kręgu nabywców, natomiast jako biżuteria na najbardziej eleganckie okazje są po prostu niezastąpione. Tak było zawsze, niezależnie od trendów w modzie. Są klejnotami królewskimi, co mogliśmy zaobserwować na przykład oglądając serial „The Crown”.

Dlaczego ceny tak szybko rosną?

Moda na te piękne klejnoty przychodzi w jednym z najgorszych momentów, jakie można było sobie wyobrazić. ich ceny bardzo gwałtownie idą w gorę, a to za sprawą gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na  nie w Chinach oraz bardzo słabych zbiorów wywołanych pandemią oraz ociepleniem klimatu. Coraz cieplejsze wody sprawiają, iż rośnie śmiertelność małży, co niedobrze wróży dostępności i cenom pereł w przyszłości.

Właśnie dlatego jeśli myślisz o kupnie kolczyków z perłami, zrób to już teraz – ceny zmieniają się na tyle szybko, że jutro ta sama biżuteria może być istotnie droższa. Jubilerzy radzą sobie z tym wzrostem zamawiając kamienie słabszej jakości aby utrzymać bieżący poziom cen. Ale czy niska jakość jest tym, co chciałabyś nosić?

Na co zwracać uwagę kupując kolczyki z perłami?

Szukając takiej biżuterii na pewno w pierwszej kolejności zwracasz uwagę na wzornictwo. Jeśli masz ograniczenia budżetowe to zapewne istotna będzie również cena. W oparciu o te kryteria zapewne wybierzesz sprzedawcę od którego kupisz perłowe kolczyki. Tak postępuje większość z nas, co można zauważyć na forach internetowych, gdzie wymienia się poglądy dotyczące różnych sklepów. A to niestety ogromny błąd, wynikający po prostu z braku wiedzy i doświadczenia.

To perły są główną ozdobą takich kolczyków – to one sprawią, czy biżuteria będzie zachwycać czy też będzie postrzegana jako obojętna lub wręcz brzydka. Oprawa to tylko dodatek, element wtórny w stosunku do głównego kamienia. Brzydka perła zepsuje cały efekt – nikt nawet nie zwróci uwagi na oprawę. Główny kamień zdobiący kolczyki musi być piękny i dlatego w pierwszej kolejności powinnaś zwrócić uwagę na jego jakość.

Czym jest jakość pereł? Co wpływa na ich piękno?

Jakość pereł to przede wszystkim ich połysk. To zdumiewające jak mało osób uświadamia sobie jak ważny jest ten czynnik, choć przecież wiemy, iż w przypadku innych kamieni szlachetnych jest on kluczowy. Kolczyki z perłą o pięknym połysku to klucz do piękna, które pozostaje w pamięci.

Problem tylko w tym, iż przeglądając oferty internetowych sprzedawców nie jesteśmy w stanie powiedzieć o połysku zupełnie nic. Podawana przez sklepy „klasa kamieni” nie jest w żaden sposób miarodajna – to ocena wystawiona przez danego sprzedawcę swoim własnym wyrobom.

Połysk możemy ocenić natomiast w stacjonarnych sklepach jubilerskich. Tyle, że… oferta w takich sklepach jest naprawdę marna, a jakość kamieni… bywa żenująca.

Czym zatem kierować się przy poszukiwaniach kolczyków z perłami? I gdzie je kupić?

Sprawdzamy sprzedawcę

Przede wszystkim proponuję Ci najpierw zdobycie rzetelnej wiedzy na temat tych kamieni – to bardzo ułatwi weryfikację czy masz do czynienia z kimś, kto wie co sprzedaje. W krótkiej rozmowie możesz wychwycić czy sprzedawca zna się na rzeczy, czy też jest to po prostu sklepikarz nastawiony na zysk, a biżuteria z perłami jest dla niego podobnym asortymentem jak skarpetki.

Tu możemy Ci polecić doskonałe kompendium wiedzy na temat pereł jakim jest sklep gemlord.pl. Artykuły tam zamieszczone pisane są przez rzeczoznawcę, a ich poziom merytoryczny  jest bardzo wysoki. Sklep jest również wartym rozważenia miejscem zakupu biżuterii – nie widzieliśmy nigdzie indziej pereł wyższej jakości. Niestety to oferta tylko dla osób z grubszym portfelem.

Gdzie kupić kolczyki z perłami i nie zrujnować budżetu

Naszym zdaniem najlepszym miejscem do kupna biżuterii z pereł jest sklep gemapolis.pl. To sklep, który zaskakująco dobrze łączy bardzo przyzwoitą jakość z przystępną dla większości klientów ceną. Sprzedawca oferuje zresztą gwarancję najniższej ceny, gwarantując jej wyrównanie w przypadku, gdy klient znajdzie gdziekolwiek analogiczny wyrób z perłami tej samej jakości w cenie niższej.

Oferta kolczyków z perłami w sklepie gemapolis jest wręcz imponująca:

https://gemapolis.pl/kategoria-produktu/kolczyki

Skorzystałyśmy z oferty kilka razy i nigdy się nie zawiodłyśmy. To naprawdę solidna marka, a oferowana jakość jest absolutnie nieprzeciętna. Polecamy!

Dodaj komentarz