Uncategorized

Kolorowa baza hybrydowa — estetyczny manicure bez wysiłku

Kolorowa baza hybrydowa — estetyczny manicure bez wysiłku

Jeśli chcemy, by manicure hybrydowy pozostał na naszych paznokciach przez dedykowane trzy tygodnie, niezbędne jest poświęcenie mu czasu i wysiłku. Producenci prześcigają się w wypuszczaniu na rynek nowych lakierów o niemal magicznych właściwościach. Prawda jest jednak bolesna: nie ma skróconej recepty na udaną hybrydę. Istnieje natomiast kilka drobnych trików, które mogą ułatwić nam pracę.

Klasyczny manicure składa się z trzech warstw: bazy hybrydowej, koloru oraz topu. Skrajne warstwy są niezbędne, aby otrzymać zamierzony efekt. Można jednak pominąć kolorowy lakier, o ile nie zależy wam na konkretnym odcieniu. Co najważniejsze, taki zabieg nie wymaga od nas szczególnie dużych kombinacji, a wręcz przeciwnie. Może pomóc nam zaoszczędzić kilkanaście minut cennego czasu.

Baza pod hybrydę – dlaczego to takie ważne?

Płytkę paznokcia trzeba odpowiednio przygotować przed nałożeniem manicure’u hybrydowego. Poza tym, że nie jest ona naturalnie gładka, dodatkowo należy ją zmatowić pilnikiem, aby lakier dobrze do niej przywarł i nie odchodził po kilku dniach. Rolą bazy jest zatem przede wszystkim wygładzenie wszelkich nierówności powstałych podczas tego procesu. Inną funkcję, jaką spełnia pierwsza warstwa, jest ochrona paznokci przed szkodliwym działaniem lakieru hybrydowego. Choć uwielbiamy trwały manicure, zwykle nie pozostaje on bez wpływu na naszą płytkę. Dlatego tak ważne jest, aby baza dokładnie pokryła całą jej powierzchnię.

Właścicielkom słabych i łamliwych paznokci polecamy bazę hybrydową witaminową lub proteinową, które dodatkowo je wzmocnią porcją składników odżywczych. Do specjalnych zadań przeznaczone są natomiast bazy budujące. Te produkty natychmiast utwardzą płytkę, są ponadto bardzo dobrym sposobem na szybkie i łatwe przedłużenie paznokci. Tego typu produkty o wzmocnionym składzie dostępne są w sklepie internetowym marki Cosmetics Zone.

Lakier hybrydowy ze złotymi drobinkami

Jak przedłużyć paznokcie bazą?

Bazy hybrydowe budujące mają nieco inny skład niż tradycyjne produkty. Ich konsystencja jest gęstsza, przez co może być trudniej nad nimi zapanować, zwłaszcza osobom początkującym. Niewątpliwą zaletą baz kauczukowych czy żelowych jest to, że są samopoziomujące. Oznacza to, że nałożone na paznokieć bardzo ładnie układają się na jego powierzchni, tworząc gładką i równą taflę. Co więcej, te produkty po utwardzeniu światłem UV stają się twarde i swoją formą, a także odcieniem, przypominają naturalną płytkę. Trzeba jednak pamiętać, by takie bazy nakładać na szablon przyłożony do szczytu paznokcia. Po wyjęciu dłoni z lampy przechodzimy od razu do malowania lakierem kolorowym lub topem i możemy cieszyć się przedłużoną, zdrowo wyglądającą płytką.

Kolorowe bazy hybrydowe – sprytna oszczędność czasu

Czasochłonny manicure można nieco skrócić, pomijając środkowy etap malowania. Bazy hybrydowe dostępne są w kilku delikatnych kolorach, dzięki czemu możemy bezpośrednio pokryć je topem. Jeśli lubicie minimalistyczny, elegancki wygląd paznokci, to takie rozwiązanie z pewnością spotka się z waszym uznaniem. Odcienie różu i beżu sprawdzą się doskonale przy naturalnych stylizacjach. Dla bardziej oryginalnego efektu możecie skusić się na produkty brokatowe, zarówno w kolorze, jak i przezroczyste. Błyszczące paznokcie z pewnością przyciągną niejedno spojrzenie, a niekrzykliwy odcień zda egzamin w biurze oraz w nadmorskim kurorcie.

Baza hybrydowa jako docelowy kolor nie musi być nudna. Naturalne odcienie są w modzie, dlatego jeśli neony czy ciemne odcienie to zupełnie nie wasze klimaty, śmiało możecie zrezygnować z zakupu dodatkowych lakierów. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu. Efekt z pewnością was zachwyci.

Dodaj komentarz