Lifestyle

Komedie romantyczne, które bawią i łapią za serce

Dobra komedia romantyczna to świetny sposób na miłe spędzenie wolnego wieczoru z drugą połówką. Miłosna historia okraszona humorem gwarantuje niezapomniane chwile wzruszeń przeplatane śmiechem. Jakie tytuły są na liście ,,must have” każdego fana tego gatunku?

Randka w ciemno (1987)

Randka w ciemno to amerykańska komedia romantyczna, w reżyserii Blake’a Edwardsa, pełna zaskakujących i zabawnych wątków. Ambitny karierowicz i pracoholik Walter (Bruce Willis) umawia się na randkę w ciemno z piękną nieznajomą Nadią (Kim Basinger). To spotkanie całkowicie odmienia jego życie – okazuje się, że gdy dziewczyna wypije alkohol, Walter musi stawić czoło wielu zaskakującym zdarzeniom, które inicjuje nieprzewidywalna Nadia.

Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Cztery wesela i pogrzeb to kultowy film romantyczny wyreżyserowany przez Mike’a Newella. Doświadczony kobieciarz Charles (Hugh Grant) na jednym z tytułowych wesel poznaje atrakcyjną Amerykankę Carrie (Andie MacDowell), z którą spędza noc i ich drogi się rozchodzą. Jednak Charles szybko uświadamia sobie, że to nie była tylko przelotna przygoda. Bawidamek zakochuje się w Carrie bez pamięci i stara o względy kobiety, która jak się okazuje, niebawem ma stanąć na ślubnym kobiercu. 

Zakochana złośnica (1999)

Zakochana złośnica to tytuł dobrze znany każdemu fanowi komedii romantycznych. Za reżyserię tej amerykańskiej produkcji odpowiada Gill Junger. Fabuła filmu jest inspirowana komedią samego Williama Szekspira. Surowy ojciec zabrania młodszej córce Katarinie (Julia Stiles) chodzić na randki, zanim jej starsza siostra Bianca (Larisa Oleynik), czyli tytułowa złośnica, nie znajdzie sobie chłopaka. Problem w tym, że Bianca nie cieszy się dużą sympatią rówieśników. Dwóch chłopaków postanawia uknuć intrygę, dzięki której złośnica przestanie być singielką.

Niezwykły dzień Panny Pettigrew (2008) 

Niezwykły dzień Panny Pettigrew to komediodramat w reżyserii Bharata Nalluriego (na podstawie powieści brytyjskiej pisarki Winifred Watson). Zaniedbana, skromna panna Pettigrew (Frances McDormand) kolejny raz traci posadę guwernantki w Londynie. Dzięki podstępowi otrzymuje zatrudnienie u wyzwolonej Amerykanki Delysii (Amy Adams), szybko się z nią zaprzyjaźnia i doradza w sprawach sercowych, przeżywając mnóstwo ciekawych przygód. 

Dorwać byłą (2010)

Dorwać byłą to obraz w reżyserii Andy’ego Tennanta z Jennifer Aniston i Gerardem Butlerem w rolach głównych. Były policjant, łowca nagród o imieniu Milo, dostaje zlecenie na odnalezienie reporterki pracującej nad artykułem dotyczącym tajemniczego morderstwa. Jak się okazuje, dziennikarką, której szuka, jest jego była żona Nicole – kobieta tropi aferę korupcyjną w policji. Czy ex małżonkowie połączą swoje siły w imię sprawiedliwości i znów się zejdą? 

Kocha, lubi, szanuje (2011)

Kocha, lubi, szanuje to naprawdę ciepła i inteligenta amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Glenna Ficarra i Johna Requa. Cal (Steve Carell) i Emily (Julianne Moore) to z pozoru para idealna z pięknymi dziećmi i dużym domem. Jednak gdy Cal odkrywa, że żona zdradziła go i chce rozwodu, poukładane, spokojne życie mężczyzny rozpada się na kawałki. Przystojny playboy Jacob Palmer (Ryan Gosling) postanawia nauczyć samotnego i załamanego Cala sztuki podrywu. Czy warto wierzyć w miłość i prawdziwe, głębokie uczucie wygra również w tej historii?

Dopóki ślub nas nie rozłączy (2020)

Dopóki ślub nas nie rozłączy to przewrotna, hiszpańska komedia romantyczna w reżyserii Dani de la Ordena. Szalona konsultantka ślubna Marina (Belén Cuesta) zakochuje się w Carlosie (Álex García) – narzeczonym swojej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa. Czy Marina będzie w stanie zorganizować ślub i poskromić swoje uczucia?


Podsumowując, mamy nadzieję, że nasze filmowe propozycje przypadną do gustu wszystkim fanom komedii romantycznych. Miłosne historie, które chwytają za serce, mają swoją wierną widownię, dzięki czemu znajdziemy je w programach zarówno prywatnych, jak i publicznych stacji telewizyjnych. Najpopularniejsze komedie romantyczne skupiają przed ekranami odbiorników miliony sympatyków. Jednak, jeśli wolimy śledzić losy zakochanych bohaterów w sieci, warto wybrać stabilny internet światłowodowy w ofercie UPC Polska, który umożliwi płynne oglądanie ulubionych filmów i seriali.

Dodaj komentarz