Uroda,  Zdrowie

Komórki macierzyste sposobem na młodość?

Komórki macierzyste znane są medycynie już od wielu lat. Ich niesamowite właściwości sprawiają, że obecnie trwają badania nad wykorzystaniem ich w walce z nowotworami. Bez komórek macierzystych nasz organizmy nie byłyby w stanie prawidłowo funkcjonować, odpowiadają one bowiem za szereg procesów regeneracyjnych. I właśnie dlatego tak znakomicie sprawdzają się również w medycynie estetycznej.

Bardzo duża część zabiegów odmładzających w znacznej mierze opiera się na stymulowaniu naszych tkanek i komórek do regeneracji. Tak dzieje się chociażby w przypadku takich zabiegów, jak mezoterapia, dermabrazja czy usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego. Podobne efekty możemy uzyskać sięgając po coś, co już naturalnie występuje w naszym organizmie.

Sekrety komórek macierzystych

Komórki macierzyste to specjalne komórki w naszym ciele, które zdolne są do nieograniczonej liczby podziałów i mogą przekształcić się w inne, dowolne komórki naszego organizmu. Dzięki nim możliwa jest odbudowa tkanek, biorą one też udział w produkcji krwinek. Są zatem niezwykłym prezentem od matki natury, dzięki któremu nasze organizmy mogą zmieniać się, naprawiać i funkcjonować w zdrowiu. Te niezwykłe właściwości regeneracyjne często wykorzystywane są przy zabiegach medycyny estetycznej, gdy zależy nam na odmłodzeniu skóry i odbudowie tkanek.

Przy jakich zabiegach wykorzystuje się komórki macierzyste?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, takie komórki sprawdzają się przy zabiegach, których celem jest poprawa wyglądu i kondycji naszych tkanek. I tak często będą one wykorzystywane przy usuwaniu blizn i rozstępów, niwelowaniu zmarszczek i wygładzaniu skóry twarzy, rąk czy szyi, poprawie kondycji skóry głowy i eliminowaniu łysienia. Dzięki komórkom macierzystym nasza skóra może nabrać blasku oraz witalności i tym samym cofnąć nas w czasie o kilka lat.

Dlaczego komórki macierzyste są świetne przy zabiegach odmładzających?

Komórki te naturalnie występują w naszym organizmie i z niego są też pobierane przy konkretnych zabiegach medycyny estetycznej. Nie ma zatem mowy o tym, że nasz organizm odrzuci ten materiał i pojawi się jakaś reakcja alergiczna. Samo pobieranie komórek jest mało inwazyjne, czyli bezpieczne. Najczęściej komórki pobiera się z tłuszczu lub szpiku kostnego i krwi. Zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych gwarantują niezwykle skuteczne i co najważniejsze – naturalne efekty, dzięki czemu stanowią przyszłość medycyny estetycznej.

Szukasz gabinetu medycyny estetycznej wykorzystującego w zabiegach komórki macierzyste? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/komorki-macierzyste/.

Dodaj komentarz