Zdrowie

Korzyści suplementacji ZMA – czy warto?

Co to jest ZMA? Jak dawkować ten suplement diety? Czy w ogóle warto brać ZMA? Dziś przedstawiamy korzyści suplementacji ZMA. Zapraszamy do lektury!

  1. Co to jest ZMA?
  2. Czy ZMA to gwarancja prawidłowego funkcjonowania organizmu?
  3. Dla kogo suplementacja ZMA?
  4. Czy warto suplementować ZMA?

ZMA to jeden z naturalnych suplementów, który cieszy się sporą popularnością szczególnie wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie. Regularne dostarczanie organizmowi substancji, które zawiera ZMA, niesie wiele korzyści. Zanim zdecydujesz się na suplementację ZMA, dowiedz się koniecznie, czym jest ten suplement, jakie ma właściwości i jak właściwie powinno się go dawkować.

Co to jest ZMA?

Suplement diety ZMA to nic innego jak połączenie magnezu, cynku oraz witaminy B6. Samo stosowanie cynku oraz magnezu niesie same korzyści dla naszego organizmu. Magnez przede wszystkim przyczynia się do konserwacji uzębienia i kości, a także do utrzymania prawidłowego elektrolitowego bilansu. Korzystnie wpływa także na funkcjonowanie układu nerwowego oraz naszych mięśni.

W przypadku stosowania ZMA poleca się, by zażywać je maksymalnie godzinę przed snem. Dawkę natomiast dobiera się zwykle indywidualnie, w zależności od naszej płci, wieku oraz intensywności i rodzaju aktywności fizycznej, którą wykonujemy. Producenci zalecają jednak, by w przypadku magnezu dostarczać od 450 do 600 mg, cynku 20-30 mg, a witaminy B6 od 10 do 12 mg.

Czy ZMA to gwarancja prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Cynk, który znajduje się w suplementach ZMA, przyczynia się do tego, że układ odpornościowy oraz metabolizm makroskładników funkcjonują prawidłowo. Ponadto cynk korzystnie działa na wzrok, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu. Do zalet działania cynku zalicza się także poprawę stanu włosów, cery, paznokci oraz kości. Cynk chroni również komórki przed tak zwanym oksydacyjnym sterem oraz poprawia jakość naszego snu. Ten ostatni parametr to gwarancja lepszej regeneracji.

Dla kogo suplementacja ZMA?

Zażywanie ZMA to świetne rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze snem. Chodzi nie tylko o zasypianie, ale także o regularność snu. Dotyczy to również sytuacji, gdy nasz sen nie jest odpowiednio długi.

ZMA w całkowicie naturalny sposób stymuluje także wydzielanie testosteronu oraz hormonu wzrostu. Okazuje się zatem, że regularne stosowanie ZMA może bardzo korzystnie wpłynąć na wyniki sportowe osoby, która jest aktywna fizycznie – szczególnie w tych okresach, kiedy sportowiec buduje masę mięśniową.

Czy warto suplementować ZMA?

Zastanawiasz się, czy warto suplementować ZMA? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – jeśli masz niedobór cynku i magnezu, ZMA może być dla Ciebie doskonałą opcją. Zawarta w preparacie witamina b6 wspiera ich przyswajanie. Suplementacja ZMA to również świetne rozwiązanie dla tych osób, które miewają problemy ze snem. Jeżeli więc chcesz poprawić poziom testosteronu, to warto zainteresować się takimi suplementami diety. Nie można oczywiście zapominać o tym, że dawkowanie ZMA musi przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta oraz o stosowaniu zróżnicowanej diety. ZMA wpływa korzystnie na wiele obszarów, więc zyskasz nie tylko zwiększenie poziomu testosteronu, ale również usprawnisz przyrost masy mięśniowej.

Dodaj komentarz