Lifestyle,  Uroda,  Zdrowie

Kosmetyki Arbonne – opinie

Opinie na temat kosmetyków Arbonne wywołują ostatnio wiele emocji. Nic dziwnego. Jest to normalna reakcja na pojawienie się czegoś nowego na rynku. Marka Arbonne ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Najwięcej zarzutów dotyczy faktu, że nie są to kosmetyki 100% naturalne, choć producent twierdzi inaczej. Jak jest naprawdę?

Kosmetyki Arbonne — fakty i mity

Wokół marki Arbonne narosło kilka mitów. Oto 3 najpopularniejsze:

  1. Arbonne to produkty 100% naturalne.
  2. Arbonne to produkty organiczne.
  3. Arbonne to produkty bez konserwantów.

Jak jest naprawdę? Skąd biorą się negatywne opinie na temat marki Arbonne? W informacjach i komentarzach, jakie można znaleźć w sieci widnieje wiele spornych dyskusji. Największym zarzutem dla firmy w komentarzach jest przede wszystkim fakt, że nie są to kosmetyki 100% naturalne, skoro producent podaje, że są.

Okazuje się, że firma Arbonne nigdy i nigdzie nie umieściła takich informacji. Podaje jedynie, że opiera się na naturalnych substancjach, a nie że są całkowicie naturalne.

Faktem jest więc, że marka Arbonne opracowuje czyste produkty zawierające składniki pochodzenia roślinnego, których formuły są testowane naukowo. Wszystkie produkty są poddawane rygorystycznym procesom certyfikacji przeprowadzanym przez niezależne organizacje. Marka zapewnia, że w składach kosmetyków nie ma składników, które mogą wywoływać podrażnienie lub są trujące, mają wysoką zawartość alergenów, zakłócają produkcję hormonów lub mogą być rakotwórcze i nie zostały zabronione przez Unię Europejską, a także substancje, które mają złą opinię wśród konsumentów.

Marka Arbonne — historia

Arbonne to firma, której produkty sprzedawane są tylko w 7 państwach na świecie: (Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Polska, Nowa Zelandia, Tajwan). Zajmuje się produkcją kosmetyków, których skład zawiera dużą ilość naturalnych składników i co ważne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach.

Marka wywodzi się ze Szwajcarii. Koncepcja jej utworzenia powstała w 1975 roku, natomiast firmę założono oficjalnie w Stanach Zjednoczonych w roku 1980. Jej twórcą jest Petter Morck, który pracował w dziale pielęgnacji skóry i makijażu w jednej z norweskich firm. Obserwował tam, jakie składniki dodaje się do kosmetyków oraz ich wpływ na skórę. Będąc zwolennikiem działań proekologicznych, zapragnął stworzyć linię bezpiecznych produktów, opartych na naturalnych komponentach.

Kosmetyki Arbonee do Polski zawitały w 2014 roku. Media donoszą, że jeszcze przed wprowadzeniem marki na polski rynek, firma zorganizowała huczne imprezy w Warszawie, Krakowie oraz Sopocie. Podobno uczestniczyło w nich blisko 1200 osób zainteresowanych współpracą z firmą oraz Niezależni Konsultanci z innych krajów.

Arbonee przynosi obecnie około 500 milionów dolarów zysku w skali roku i zrzesza ponad 200 000 Niezależnych Konsultantów.

Dodaj komentarz