Uncategorized

Kozie mleko dla niemowlaka?

Mleko kozie cieszy się dobrą renomą i przez wiele osób jest uznawane za bardziej wartościowe, niż popularne mleko krowie. Z tego względu niektórzy rodzice rozważają podawanie niemowlęciu mleka koziego jako alternatywę dla naturalnego pokarmu mamy lub mleka zastępczego. Czy to słuszny wybór? Czy naturalne kozie mleko można podawać niemowlęciu? Przekonaj się w naszym artykule!

Kozie mleko dla niemowlaka – tak czy nie?

Podawanie niemowlęciu mleka koziego nie jest dobrym pomysłem. W jego składzie znajdują się zupełnie inne proporcje substancji odżywczych, niż w mleku kobiecym. Jest ono ubogie w niezbędne dla niemowlaka witaminy, kwas foliowy oraz żelazo, natomiast posiada  zbyt wysoką zawartość minerałów – potasu, sodu oraz chloru. Podawanie małemu dziecku mleka koziego może być przyczyną anemii, obciążać nerki i spowolnić rozwój maluszka. Co więcej, negatywne objawy wywołane przez mleko kozie mogą ujawnić się dopiero po długim czasie. Z tego powodu wielu rodziców kontynuuje karmienie kozim mlekiem z przekonaniem, że jest ono bezpieczne i dobrze tolerowane przez dziecko.

Istnieje pogląd, że dzieciom, u których występują objawy alergii na mleko krowie, można w zastępstwie podawać mleko kozie. Również to przekonanie nie zawsze okazuje się prawdziwe. Kozie mleko może powodować alergię w podobnym stopniu, jak mleko krowie, jednak z uwagi na inne proporcje składników, może być lepiej tolerowane przez dziecko. Nie oznacza to, że można podawać niemowlęciu naturalne mleko kozie. Śmiało można za to sięgnąć po specjalne mleko dla niemowląt stworzone na bazie koziego mleka. To wysokowartościowy produkt, dostępny w różnych wariantach, odpowiadających na potrzeby żywieniowe dzieci i niemowląt w określonym wieku.

Bezpieczne mleko kozie dla niemowląt

Jakie mleko kozie można bezpiecznie podawać nawet noworodkom? Produkty z serii Capricare to produkty stworzone przy współpracy z pediatrami na bazie mleka koziego. Posiadają optymalną dla dziecka zawartość składników mineralnych oraz witamin, jakie są niezbędne na danym etapie rozwoju malucha. Bogata kompozycja cennych substancji sprawia, że kozie mleko dla niemowląt Capricare z powodzeniem może stanowić pełnowartościowy posiłek maluszka.

Podobnymi właściwościami może pochwalić się mleko kozie Holle Bio, które zawiera aż 99% składników pochodzenia ekologicznego oraz 1 % witamin oraz minerałów dopasowanych do potrzeb żywieniowych maluszka. Mleka Capricare oraz Holle Bio dostępne są w kilku wariantach i można je podawać niemowlętom już w pierwszych tygodniach życia. Każdy z wariantów możesz zamówić w sklepie Apteczkadziecka.pl.

Jeśli rozważasz podawanie swojemu dziecku mleka koziego, pamiętaj o tym, że nie jest one wskazane dla niemowląt, które nie ukończyły 12 miesiąca życia. Wyjątkiem są mleka modyfikowane opracowane właśnie na bazie mleka koziego. Ich skład jest delikatny i odpowiedni dla niemowląt oraz małych dzieci. Dzięki temu masz pewność, że podajesz swojemu maleństwu w pełni bezpieczne i wysokoodżywcze produkty.

Dodaj komentarz