Uncategorized

Kremy nawilżające – jaką odgrywają rolę w codziennej pielęgnacji cery?

Krem nawilżający to nieodzowny element kosmetyczki każdej kobiety. Zazwyczaj stosowany jest do twarzy, lecz warto pamiętać, że skóra szyi oraz dekoltu również wymaga odpowiedniego nawodnienia. Dobry krem tego typu sprawdzi się również jako produkt regenerujący naskórek, zadba o jego odpowiednie natłuszczenie i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Sprawia także, że makijaż utrzymuje się zdecydowanie lepiej. Jaką jeszcze rolę odgrywa on w codziennej pielęgnacji? Podpowiadamy.

Kiedy należy stosować krem nawilżający?

Bez względu na rodzaj skóry, każdego dnia potrzebuje ona odpowiedniego poziomu nawilżenia, aby mogła pracować w sposób prawidłowy. Codzienna aplikacja kremu nawilżającego jest szczególnie ważna w przypadku skóry problematycznej, przesuszonej oraz skłonnej do podrażnień. Nawilżona cera jest mniej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, zarówno promieni słońca, jak i bardzo niskich temperatur. Ważne jest również to, że odpowiednio nawodniona skóra starzeje się dużo wolniej.

Jest bowiem chroniona z zewnątrz i od wewnątrz. Należy jednak pamiętać, że krem nawilżający jest tylko jednym z etapów pielęgnacji. Poza stosowaniem odpowiedniego kosmetyku trzeba także dbać o nawodnienie od wewnątrz. Spożywanie około dwóch litrów wody dziennie sprawi, że olejki do twarzy Kiehl’s oraz inne produkty będą lepiej się wchłaniać.

Typ skóry a krem nawilżający – jak wybrać?

Jeśli zastanawiamy się, jaki mamy typ skóry i co za tym idzie – jaki produkt będzie dla nas najlepszy, jest prosty sposób, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Wystarczy dokładnie umyć twarz tonikiem, a następnie bez nakładania żadnych kosmetyków odczekać godzinę. Po tym czasie należy przyłożyć do twarzy suchą chusteczkę. W zależności od tego, jaki ślad pozostał możemy określić rodzaj cery. Jeżeli na materiale odbiła się cała twarz, wtedy jesteśmy posiadaczami skóry tłustej. Jeśli zaś na chusteczce widnieje odbicie naszego czoła, nosa oraz brody – mamy cerę mieszaną. Brak reakcji oznacza skórę normalną, a zaczerwienioną lub podrażnioną skórę nazywamy cerą wrażliwą.

Krem nawilżający jest niezbędny w przypadku każdego rodzaju cery. Wbrew pozorom skóra tłusta również potrzebuje nawilżenia. Produkowane przez nią sebum nie pełni bowiem roli nawilżającej, dlatego taki preparat nadal jest potrzebny. W przypadku cery tłustej i mieszanej przed nałożeniem kremu nawilżającego należy oczyścić skórę z nieczystości. Dobrze również pamiętać, aby wybierać produkt, który nie będzie zatykać porów. W przeciwnym razie będą się tworzyć nieestetyczne zaskórniki. Dobry preparat będzie również redukował ilość wytwarzanego przez skórę sebum oraz zapobiegał pojawianiu się zmarszczek.

Stosowanie kremu nawilżającego w praktyce

Nawodnienie skóry polega na dostarczeniu wody w głębsze warstwy skóry. Z kolei nawilżenie oznacza zamknięcie tej wody w skórze. W celu nawodnienia powinno się stosować substancje o właściwościach higroskopijnych, czyli wnikających w głąb skóry. Możemy wymienić tu kwas hialuronowy, glicerynę, wyciąg z aloesu oraz nawet samą wodę. Aby nawilżyć twarz, należy zastosować na te składniki krem nawilżający. Oznacza to, że taki produkt najlepiej zaaplikować, na jeszcze wilgotną skórę albo tuż po zastosowaniu serum. Kremy nawilżające Kiehl’s to świetny wybór w przypadku każdego typu cery.

Dodaj komentarz