Uroda

Laser frakcyjny – usuwanie zmian skórnych

Zmiany skórne możemy usuwać skutecznie i bezinwazyjnie za pomocą lasera frakcyjnego, tej metodzie mogą podlegać tylko zmiany niewymagające specjalistycznego badania histopatologicznego. Jeżeli masz jakąś zmianę skórną, która nie wymaga badania histopatologicznego, możesz usunąć je w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej za pomocą specjalistycznego lasera. Taki zabieg może kosztować od 40 zł wzwyż, czas zabiegu jest uzależniony od wielkości i liczby usuwanych znamion, o jego długość waha się od 5 do 30 minut. Jeżeli znamion jest więcej, lekarz medycyny estetycznej umawia pacjenta na kolejną wizytę.

Czy laserowe usuwanie zmian skórnych wykonuje się przez znieczuleniu?

Laserowe usuwanie zmian skórnych wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym, mowa tutaj zazwyczaj o maści znieczulające jej bądź znieczuleniu wkuwam w miejscu, gdzie usuwane jest znamię. Rodzaj i wielkość znieczulenia są ustalane indywidualnie na rozmowie przygotowującej bądź w dzień zabiegu. Rekonwalescencja, czyli czas gojenia się ran trwa co najmniej od 7 do 10 dni, wszystko jest uzależnione od wrażliwości skóry oraz wielkości usuwanych znamion. Jeżeli zaobserwowałeś na swoim ciele niewielkie zmiany skórne, Zgłoś się na konsultacje do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie lekarz specjalista oceni, czy zmiany skórne mogą zostać usunięty za pomocą lasera, czy nadają się do zabiegu chirurgicznego.

Na czym polega technologia wykonania laserowego usuwania zmian skórnych?

Klinika medycyny estetycznej która podejmuje się wykonywania laserowego usuwania zmian skórnych, zazwyczaj posiada na wyposażeniu laser frakcyjny CO2, Za pomocą którego w sposób bezbolesny można usunąć niewielkie zmiany skórne. Cały zabieg polega na odparowaniu tkanki uszkodzonej, w której znajduje się woda, działanie lasera może wniknąć pod skórę nawet na głębokość 2 mm, dlatego jest to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania zmian skórnych. Każda zmiana skórna otoczona jest zdrowymi komórkami, dlatego jej regeneracja po zabiegu nie trwa długo, proces gojenia polega jedynie na pojawieniu się niewielkiego strupka, który po kilku dniach wysycha i samoistnie odpada. 

 Sprawdź ofertę https://kaczynscyclinic.pl/laser-frakcyjny-co2/ 

Jeżeli nie będziemy narażali miejsca po zabiegu na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, do jakich zalicza się także działanie promieni ultrafioletowych, nie będziemy ran smarowali żadnymi preparatami niedozwolonymi, z pewnością po zabiegu nie zostaną nam na żadne ślady. Za pomocą profesjonalnego lasera można usunąć drobne zmiany skórne takie jak włókniaki, kurzajki czy różnego rodzaju brodawki. Pieprzyki i inne zmiany skórne o barwie brązowej bądź czarnej podlegają badaniu histopatologicznemu i zabiegowi chirurgicznego usuwania zmian skórnych.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu laserowego usunięcia zmian skórnych?

Jeżeli obserwujemy jakiekolwiek zmiany skórne na swoim ciele, możemy wybrać się do kliniki medycyny estetycznej i zamówić sobie wizytę, na której zostaną te zmiany skórne usunięte za pomocą lasera wskazaniem do wykonania laserowego usuwania zmiany skórnej może być każda zmiana łagodna na skórze, która nie musi być badana laboratoryjnie i histopatologiczne. Warto usuwać znamiona skórne wcześniej, aby nie rozrastały się do większych rozmiarów i nie wymagały chirurgicznego usunięcia. Wszystkie zmiany skórne taki jak brodawki wirusowe, kurzajki, włókniaki, niektóre znamiona barwnikowe, łojotokowe brodawki oraz punkty rubinowe, są wskazaniem do wykonania laserowego usuwania zmian skórnych.

Dodaj komentarz