Uroda

Laserowe zamykanie naczynek – sposób na usuwanie rumienia na twarzy

Rozszerzone naczynka, ujawniające się najczęściej w postaci czerwonawych i swędzących plam, to problem, dosięgający coraz większą część społeczeństwa. Takie punktowe wybroczyny powodują dyskomfort i obniżają poczucie własnej wartości, a nawet pewność siebie. Pomijając walory estetyczne, często utrudniają normalne funkcjonowanie i zaburzają zwykły rytm dnia codziennego. By zredukować ów niedoskonałości, warto skorzystać z zabiegu laserowego zamykania naczynek, jaki oferuje nam szeroko rozwinięta w dzisiejszych czasach medycyna estetyczna.

O laserowym zamykaniu naczynek słów kilka.

Zabieg ten pomaga pozbyć się pajączków naczyniowych, które stanowią najczęstszą podwalinę do zaburzeń krążenia żylnego, w szczególności u piękniejszej płci społeczeństwa. Popękane i widoczne na powierzchni skóry żyłki, często przybierające siny/fioletowy kolor, niestety nie znikną same. Wymagają od osoby u której się pojawiły podjęcia radykalnych kroków w celu ich niwelacji.

Najbardziej uporczywą wersją, wprawiającą w zakłopotanie i obniżenie samopoczucia, są pęknięcia występujące pod postacią rumienia na twarzy. Pojawia się on w momencie, gdy unaczynienie skóry przy wykorzystaniu naczyń włosowatych jest aż zanadto rozwinięte. Każda z tkanek, jak powszechnie wiadomo potrzebuje krwi, jednak kiedy włośniczek, które na nią czekają jest za dużo, może pojawić się właśnie problem na tle rumieniowego zapalenia skóry.

Dolegliwość ta zauważalna będzie szczególnie w przypadku nadmiernego stresu, zbyt intensywnej ekspozycji skóry na słońce, przeciążenia fizycznego, zaburzeń gospodarki hormonalnej, czy nawet przedawkowania aspiryny, lub źle dobranej antybiotykoterapii. Niewyciszony rumień twarzy będzie powodem do pojawienia się trądziku różowatego, dosięgającego pacjentki po 30. roku życia, dlatego też tak istotnym jest podjęcie kuracji zamknięcia naczynek, gdy tylko dostrzeżemy pierwsze, niepokojące zmiany na twarzy.

Jak przebiega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek (dowiedz się więcej) i związane z nim usuwanie rumienia na twarzy, to zabieg wymagający uprzedniej, obowiązkowej konsultacji z lekarzem, który podejmuje się ów wyzwania. Określi on szczegółowo i precyzyjnie wielkość naczynek i głębokość, na jakiej są umiejscowione, co pozwoli na dokładny dobór możliwości lasera oraz długości emitowanej przez niego fali. Zabieg taki wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego światła IPL, w towarzystwie lasera Nd:Yag, którego światło stopniowo dociera w głąb usuwanego naczynka, po czym zostaje w pełni wchłonięte przez krwinki czerwone.

W kolejnym etapie tejże mini operacji, wiązka lasera przeobraża się w energię cieplną, a woda znajdująca się w tkance skóry zostaje pod jej wpływem odparowana. Pozwala to na całkowite obumarcie ścianek rozszerzonego naczynka i jego redukcję. Każdy skrawek skóry, mający kontakt z laserem, zostaje objęty dalszym leczeniem, polegającym na aplikacji specjalistycznego i ochronnego żelu, którego głównym zadaniem jest regeneracja naskórka zetkniętego wcześniej z laserem.

Wskazania do wykonania zabiegu.

Zabieg laserowego zamknięcia naczynek, jest przedsięwzięciem szczególnie wskazanym, w momencie zauważenia problemów skórnych i odczucia uciążliwości z nimi związanych. Dolegliwości, powodujące szczególny dyskomfort, które utrudniają funkcjonowanie w ciągu dnia to głównie:

– pajączki naczyniowe,

– rumień zlokalizowany głównie na policzkach,

– popękane i swędzące żyłki tuż pod oczami,

– naczyniaki pękające w formie gwiazdeczek,

– trądzik różowaty,

– skóra uszkodzona przez promienie UV,

Użycie lasera niwelującego ów mankamenty, jest też skuteczne w przypadku problemów skórnych takich jak; blizny i przebarwienia skóry po przebytym w młodości trądziku, przebarwienia twarzy związane z uwarunkowaniami genetycznymi, czy zmiany naczyniowe związane z pracą gospodarki hormonalnej.

Kiedy wykonanie zabiegu jest niewskazane?

Wykonania ów zabiegu, nie realizuje się w przypadku pacjentek ciężarnych, osób zbyt mocno opalonych ze świeżą opalenizną, petentów stosujących leki przeciwkrzepliwe, bądź zainteresowanych, którzy posiadają widoczne zmiany chorobowe skóry w stadium co najmniej średnio rozwiniętym.

Specjalista może także odmówić realizacji tegoż świadczenia osobie chorej na padaczkę, u której aktywnie przebiega choroba nowotworowa, która funkcjonuje dzięki wszczepionemu rozrusznikowi serca, a nawet tej, z genetyczną skłonnością do powstawania blizn i trudno gojących się ran. Lasera nie powinno się też używać w przypadku, gdy pacjent choruje na bielactwo, bądź stosuje środki fotouczulające – w tym szczególnie pochodne witaminy A, oraz antybiotyki z grupy tetracyklin. Cukrzyca i epilepsja także są przeciwwskazaniem do realizacji ów usługi, ze względu na szkodliwe w tym przypadku oddziaływanie wiązek lasera na dalszy przebieg choroby.

Usuwanie rumienia na twarzy – zalecenia dla pacjenta po zakończonym zabiegu.

Rekonwalescencja po laserowym zamknięciu naczynek trwa około tygodnia, od momentu opuszczenia kliniki (pacjent wychodzi do domu w ten sam dzień, w którym został wykonany zabieg). Niebywałym udogodnieniem takich operacji, jest fakt, iż do aktywności zawodowej w pełnym wymiarze można powrócić już w trzeciej dobie po zabiegu. Winno się mieć na uwadze, iż bezpośrednio po zetknięciu z laserem, skóra będzie obrzęknięta i zaczerwieniona, co spowodować może lekki dyskomfort.

Po około 2 dniach można zaobserwować strupki, świadczące o prawidłowym gojeniu się ran, które znikną kilka dni później. Nie należy ich ścierać, zdrapywać, czy zrywać, gdyż staną się podwaliną do powstania dodatkowych blizn, bądź zanieczyszczenia rany, która była w trakcie właściwego wygajania. Przez dobę po zabiegu, panie muszą funkcjonować bez makijażu twarzy, a jedynym kremem, który można użyć przez najbliższe 2 tygodnie jest ten, zawierający filtr UV 50.

Poznaj ofertę kliniki medycyny estetycznej z miasta Kraków: LeaClinic.pl

Dodaj komentarz