Lipoliza iniekcyjna podbródka – efekty oraz skutki uboczne
Lipoliza iniekcyjna podbródka to niechirurgiczny zabieg polegający na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową podbródka preparatu z fosfatydylochiną, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Uwolniony tłuszcz trafia do wątroby, a następnie zostaje wydalony z organizmu. Lipoliza iniekcyjna nie tylko wyszczupla okolice podbródka, ale również ujędrnia skórę szyi.
Lipoliza iniekcyjna podbródka – rodzaje
Zabieg lipolizy iniekcyjnej podbródka przeprowadza lekarz. Można wykonać go na dwa sposoby: wachlarzowy lub punktowy. Wachlarzowy wymaga zrobienia około 5-6 zastrzyków, w przypadku punktowego zazwyczaj wystarczy jedno nakłucie. Przed zabiegiem można zastosować znieczulenie miejscowe w formie maści. W zależności od stopnia otłuszczenia szyi lipoliza iniekcyjna podbródka trwa 20-40 minut.
Lipoliza iniekcyjna podbródka – efekty
Ponieważ lipoliza iniekcyjna podbródka jest zabiegiem nieinwazyjnym, dlatego jej efekty nie są widoczne od razu. Najlepiej wykonać serię 3 zabiegów, a usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu trwa zazwyczaj ok. miesiąca. Po tym czasie możemy spodziewać się trwałej utraty od 2 do nawet 5 cm tkanki tłuszczowej, a wyszczuplenie szyi oraz twarzy powinno być widoczne gołym okiem.
Lipoliza iniekcyjna podbródka pobudza również skórę do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiadających za jej jędrność i elastyczność. Po drugie poprawia krążenie krwi, dzięki temu skóra staje się bardziej nawilżona i odżywiona. Po trzecie, preparat z fosfatydylochiną stosowany podczas lipolizy, zapobiega powstawaniu wolnych rodników, czyli spowalnia procesy starzenia się skóry.
Lipoliza podbródka – skutki uboczne
Lipoliza iniekcyjna podbródka nie przynosi zwykle groźnych skutków ubocznych. Po zabiegu na skórze może pojawić się lekkie zasinienie, obrzęk lub zaczerwienienie, a szyja jest zazwyczaj obolała. Rzadko występują niewielkie krwiaki. Wszystkie te objawy mijają po kilku dniach.
Lipoliza podbródka – przeciwwskazania
Lipoliza iniekcyjna podbródka nie powinna być wykonywana w przypadku kiedy występują:
- infekcje skóry w okolicach, które mają zostać poddane zabiegowi,
- alergie na składniki preparatu, który stosowany jest podczas zabiegu,
- poważne schorzenia nerek i wątroby,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- niektóre choroby autoimmunologiczne,
- cukrzyca,
- problemy z tarczycą.
Ponadto nie powinny się jej poddawać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.
Lipoliza podbródka – cena
Koszt lipolizy iniekcyjnej podbródka związany jest z ilością potrzebnego na dany obszar preparatu z fosfatydylocholiną. Zwykle wystarczają 1-2 ampułki, wtedy cena zabiegu waha się w granicach 200-400 zł.