Uncategorized

Liposukcja laserowa. Informacje o odsysaniu tłuszczu za pomocą lasera

Choć liposukcja laserowa jest droższa niż zabieg wykonywany metodą tradycyjną, cieszy się coraz większym powodzeniem. Do jej wykonania przyznały się gwiazdy Hollywood, takie jak Jennifer Aniston czy Jessica Alba, które od lat znane są ze swojej nienagannej sylwetki. Czym charakteryzuje się liposukcja laserowa i czy każdy może się jej poddać?

Na czym polega liposukcja laserowa?

Odsysanie tłuszczu przy pomocy lasera to doskonała alternatywa dla liposukcji przeprowadzanej metodą tradycyjną. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonuje nacięcie w skórze, przez które wprowadzane są światłowody do miejsca, w którym znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Laser nagrzewa komórki tłuszczowe i uszkadza ich błony. \W ten sposób tłuszcz staje się płynny. Maksymalnie podczas jednego zabiegu liposukcji laserowej możliwe jest odessanie 500 ml tkanki tłuszczowej. Większa jego część pozostaje w organizmie i jest wydalana w ciągu kilku kolejnych dni na skutek zachodzących w ciele procesów metabolicznych.

Liposukcja laserowa – dla kogo?

Warto pamiętać, że liposukcja laserowa nie jest metodą odchudzania i nie sprawdzi się u osób z wyraźną nadwagą. To zabieg przeznaczony dla osób szczupłych, które borykają się z problemem nagromadzenia tkanki tłuszczowej lokalnie i który jest oporny na dietę oraz aktywność fizyczną. Mogą to być wrodzone dysproporcje ciała, wystający po ciąży brzuch labo zbyt pełny podbródek. Liposukcja laserowa świetnie sprawdza się również w przypadku pacjentów, którzy zdecydowali się na zabieg metodą tradycyjną i chcieliby delikatnej korekty, takiej jak usunięcie pozostałych w ciele zgrubień. Laser jest niezastąpiony w miejscach, w których klasyczne odsysanie tłuszczu się nie sprawdza – w obrębie twarzy i szyi, kolan i pleców ze względu na kiepski dostęp do tych obszarów.

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej

Odsysanie tłuszczu metodą laserową nie jest przeznaczone dla osób otyłych oraz takich, które mają problem z utrzymaniem stałej masy ciała. To metoda modelowanie sylwetki, nie sprawdzi się jednak jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji laserowej są również niektóre choroby, takie jak cukrzyca, padaczka, stwardnienie rozsiane, choroby tarczycy, niewydolność wątroby i nerek, a także zaburzenia krzepnięcia krwi. Choć to fantastyczna metoda na pozbycie się ciążowego brzucha, warto z nim poczekać, aż ustabilizuje się waga po ciąży. Najlepszym momentem na poddanie się liposukcji laserowej będzie okres po odstawieniu dziecka od piersi. W Warszawie polecamy zabieg liposukcji w klinice chirurgii plastycznej Timeless.

Dodaj komentarz