Dom,  Lifestyle

MacBook. Czemu warto go wybrać?

MacBooki to coraz popularniejsza alternatywa dla komputerów PC. Powodów ku temu, by kupić jeden z nich jest całe mnóstwo. My wybraliśmy 5 najważniejszych.

Jeszcze niedawno systemy inne niż Windows były uważane za coś wręcz egzotycznego. W ostatnich latach sytuacja drastycznie się zmieniła, grono użytkowników odchodzących od „okienek” stale się poszerza. Często ich wybór pada na Mac OS X. Im bardziej przybywa jednak zwolenników systemu Apple, tym głośniejsze stają się głosy przeciwników. Wybór konkretnego OS-u oczywiście pozostawiamy wam, ale dla niezdecydowanych przygotowaliśmy krótką listę zalet MacBooków.

Wygodna i prosta obsługa

Pamiętacie zamieszanie, jakie wywołał Microsoft, usuwając przycisk START z Windows 8? Zmiany bywają dla wygody korzystania z systemu równie zabójcze, co niedopracowany interfejs. Użytkownicy OS-a od Apple nie muszą tym się martwić. Niezależnie od tego, do której generacji należy ich MacBook, jego obsługa zawsze będzie wygląda i działa tak samo – prosto, intuicyjnie i niezawodnie.

Integracja z iOS

Ten argument kierujemy do właścicieli iPhone’ów i iPadów, a także osób planujących zakup któregoś z tych urządzeń. Dzięki aplikacjom Handoff, Continuity i Sidecar możecie łatwo podzielić swoją pracę, korespondencję i rozrywkę między wszystkimi użytkowanymi przez siebie urządzeniami z logo przedstawiającym nadgryzione jabłko.

Szeroki wybór urządzeń

W ofercie Apple znajdziecie pięć linii MacBooków: zorientowane na mobilność MacBook Air, laptopy o „podkręconych” parametrach MacBook Pro, posiadające wszystkie podzespoły w obudowie zintegrowanej z monitorem iMac, ich ulepszoną wersję iMac Pro, zminiaturyzowany Mac Mini oraz przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników Mac Pro.

Mała podatność na ataki

Tak jak inne systemy UNIX-owe, Mac OS X jest bardzo odporny na ataki cyberprzestępców. Wybór MacBooka może więc okazać się doskonałym sposobem na to, by uniknąć włamania na konto bankowe, wycieku prywatnej korespondencji czy intymnych zdjęć.

Preinstalowane aplikacje

MacBook dostarczany jest do użytkownika z systemem zawierającym preinstalowane właściwie wszystkie potrzebne przeciętnemu użytkownikowi aplikacje do codziennej pracy i rozrywki. Brakujące programy możecie zaś szybko i łatwo pobrać – za darmo lub za opłatą – z AppStore.

Dodaj komentarz